منو
سبد خرید شما
نظرات کاربران
انتخاب پارچه

راهنما و جدیدترین طراحی دکوراسیون منزل مشاهده کنید

آشپزی

انواع غذا

غذا خوردن علاوه بر اینکه برای سلامتی ما نیاز است و جهت تامین انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه به آن نیاز داریم، گاهی جزو تفریحات هم محسوب می شود، مخصوصاً وقتی از خوردن غذایی لذت می بریم و طعم آن برای ما دلچسب و لذیذ است.

افراد مختلف ذائقه و سلیقه های متفاوتی برای غذا پختن دارند که گاهی اوقات وابسته به منطقه زندگی و عادت های غذایی به ارث رسیده آنها می باشد و گاهی کاملا شخصی است. به همین دلیل کشورهای مختلف و شهرهای مختلف غذاهای مخصوص به خود را دارند و گاهی حتی در یک منطقه مشخص یک غذا به شیوه های مختلفی تهیه می شود که دلیل آن تفاوت سلیقه افراد استفاده کننده از آن است.

 

آموزش آشپزی

 

غذا ها انواع مختلفی دارند که شامل پلوها و چلوها، کباب، خوراک، سوپ ها و غیره می باشد و برای اینکه برنامه غذایی سالم و کاملی داشته باشید بهتر است از هر نوع ماده غذایی در برنامه غذایی خود داشته باشید تا همه مواد مورد نیاز به بدن شما برسد.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که یک غذا را در مکان های مختلف خورده باشید و طعم های مختلفی را تجربه کرده باشید که از بین آنها یک طعم همیشه برای شما دلچسب تر بوده است. علت اصلی این تفاوت همیشه تفاوت در شیوه پخت و پز غذا نیست، گاهی اوقات فوت و فن هایی برای پختن یک غذا وجود دارد که افراد ماهر تر و با تجربه تر از آنها استفاده می‌کنند و به همین دلیل غذای آنها برای شما دلچسب تر از دیگران است.

در مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید سعی شده که بهترین و کامل ترین شیوه های پخت غذاهای مختلف در اختیار شما قرار بگیرد تا با مطالعه آنها و پیاده سازی هر کدام از آنها برای مواد اولیه خود بتوانید یک غذای مطلوب برای خود ، خانواده و مهمانان تان تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

آموزش آشپزی مدرن

 

غذا چی درست کنم؟

شاید این سوال یکی از پر تکرار ترین سوال هایی باشد که خانم های خانه دار در هر وعده غذایی از خود می پرسند و گاهی از خانواده هم‌ کمک می‌خواهند که جواب این سوال را پیدا کنند.

غذاها تنوع بسیار زیادی دارند اما وقتی که بخواهید تصمیم بگیرید که کدام یک را درست کنید معمولاً ذهن شما نمی تواند همه آنها را یادآور شود.

اولین چیزی که باید در پاسخ به این سوال به آن توجه کنید این است که وعده غذایی که قرار است طبخ غذا برای آن صورت گیرد را مشخص کنید. به طور مثال بهتر است وعده غذایی شام نسبت به وعده غذایی ناهار سبک تر باشد و از خوردن غذاهای پر کالری در وعده شام پرهیز کنید تا مراقبت بیشتری از سلامت جسمانی خود کرده باشید.

 

شام چی درست کنم؟

 

در عین حال سوال دیگری که باید از خود بپرسید این است که این غذا برای مهمانی یا مراسم خاصی ترتیب داده می‌شود و یا برای وعده های غذایی کنار خانواده می خواهید آن را بپزید و اینکه برای پختن غذا چه مواد اولیه ای در اختیار دارید و بعد با توجه به مواد اولیه ای که در اختیار دارید گزینه های خود را مشخص کنید.

گاهی اوقات به غذایی که پخته می‌شود باید توجهات ویژه ای شود. به طور مثال شما مجبور می شوید برای افراد دیابتی یا افراد دارای فشار خون و یا افراد باردار غذا تهیه کنید و گاهی اوقات افراد خانواده شما عادت های غذایی بخصوصی دارند و طرفدار هر نوع غذایی نیستند.

پس برای درست کردن غذا در این شرایط باید اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید. ولی با توجه به دسته بندی های مجزا و کاملی که برای غذاهای مختلف در این سایت انجام شده شما خیلی راحت می توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید و متوجه شوید که با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارید و میلی که در خود احساس می کنید پختن کدام غذا برای شما گزینه مناسب تری است.

 

غذا چی درست کنم؟

 

غذا چی بپزم؟

گاهی اوقات حتی در سر وعده های غذایی مثل ناهار یا شام هنوز بساط غذای در حال خوردن جمع نشده با خود می گویید که برای وعده بعدی غذا چی بپزم؟

این سوال تا جایی در ذهن خانم‌های خانه‌دار پیش رفته که به عنوان یکی از دغدغه ها محسوب شده است. در این شرایط می توانید برای دور شدن از سردرگمی یک لیست غذایی برای هفته خود تعیین کنید و مشخص کنید که در روزهای هفته در هر وعده تمایل دارد که کدام غذا را بپزید؟ که این صورت هم برای انتخاب غذا دچار سردرگمی نشده اید و هم می توانید برای تعیین ویتامین ها پروتئین ها و مواد مغذی که قرار است از وعده های غذایی دریافت کنید برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

 

ناهار چی بپزم؟

 

داشتن برنامه غذایی خصوصاً برای افراد بیمار یا خانم های باردار می تواند بسیار مفید باشد. به طور مثال خانم های باردار باید میزان کالری مشخصی مصرف کنند و در وعده‌های غذایی خود از پروتئین ها، ویتامین ها، مواد مغذی و آهن و فیبر به قدر کافی استفاده کنند. داشتن برنامه غذایی که همه این نیازها در آن گنجانده شده باشد بسیار مفید خواهد بود.

 

غذا چی بپزم؟

 

آموزش آشپزی

با مطالعه مطالب مربوط به آموزش آشپزی می توانید طرز تهیه انواع غذاهای ایرانی و خارجی، مدرن و سنتی را یاد بگیرید و با استفاده از موادی که در خانه دارید آنها را تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

در طرز تهیه غذا های مختلف ارائه شده سعی شده است علاوه بر مواد اولیه لازم برای پختن هر غذا یک مقدار مشخصی از آن برای تعداد نفرات معین را مصرف کنیم تا نسبت مواد غذایی لازم برای هر غذا را بدانید و بتوانید با توجه به تعداد نفراتی که در اختیار دارید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تخمین بزنید تا طعم نهایی همان چیزی باشد که انتظارش را دارید.

 

مواد اولیه برای پخت و پز

 

خیلی از افرادی که تا به حال آشپزی نکرده اند و یا غذاهای سخت و پیچیده نپخته اند، فکر می‌کنند آشپزی کردن کار بسیار سخت و پیچیده است و از پس آن بر نمی آیند؛ اما کاملاً برعکس اگر شما علاقه به این کار داشته باشید با یکبار مطالعه آموزش آشپزی و مشاهده طرز پخت آن می توانید به راحتی غذای مورد علاقه خود را تهیه کنید و فوت و فن های آشپزی را یاد بگیرید.

 

آشپزی آسان

 

آشپزی ساده و مدرن

غذاهایی که در وعده های مختلف میل می کنید در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. بعضی از آنها جزو غذاهای سنتی و محلی هستند که از گذشته توسط قدیمی ترها پخته می شده و دستور پخت آن به ما رسیده است؛ برخی دیگر جزو غذاهای مدرن محسوب می‌شوند که معمولاً غذاهای مدرن شیوه پخت متنوع تری دارند زیرا افراد مختلف با توجه به ذائقه ای که داشتند و هدفی که از خروجی آشپزی در نظر گرفته بودند، تغییراتی در نحوه پخت غذاها ایجاد کردند. ما سعی کرده ایم برای هر غذا خصوصاً غذاهای مدرن از بهترین و ساده ترین دستور پخت غذا استفاده کنیم تا در صورتی که برای اولین بار یک غذا را میپزید برای پختن آن خیلی به دردسر و زحمت نیفتید تا بتوانید لذت بیشتری از فرایند پختن و میل کردن غذا ببرید.

 

در آشپزی ساده و مدرن سعی می شود علاوه بر پختن یک غذای مقوی و سالم خیلی به جزئیات و زمان توجه نشود و با یک تزیین ساده و یک طرز پخت ماهرانه، غذای خوشمزه تری را میل کنید.

 

آشپزی ساده و مدرن

 

فیلم آشپزی

برای تهیه غذاهای مختلف می توانید هم دستورالعمل ها و دستور پخت ها و طرز تهیه هایی که ارائه می‌شود را مطالعه کنید و مرحله به مرحله با آن پیش بروید و هم می توانید با مشاهده فیلم آشپزی مربوط به هر غذا تصور بهتری از مراحل پخت آن پیدا کنید.

مشاهده فیلم آشپزی برای تهیه غذا کمک بیشتری به پختن صحیح تر آن می‌کند. به طور مثال پختن برخی از دسرها یا کیک ها و بعضی از غذاهای مدرن به نحوی است که شما نیاز به دیدن مراحل پخت دارید تا تصور بهتری از شیوه کار پیدا کنید و در روند پخت دچار مشکل نشوید.

 

فیلم آموزش آشپزی

سه شنبه 24 آبان 1401 ته چین مرغ
khhajeb 0 8528
ته چین مرغ جزو غذاهای اصلی و پرطرفدار در سفره غذای ایرانی ها است که روش های مختلفی برای پختن آن وجود دارد و تقریباً بسیاری از افرادی که نمی توانند این غذا را به خوبی بپزند، مدام به دنبال پیدا کردن راز..
شنبه 21 آبان 1401 زرشک پلو با مرغ
khodabakhsh 0 13800
بهترین طرز تهیه زرشک پلو با مرغ زرشک پلو با مرغ یکی از غذاهای محبوب و پرطرفدار در بین خانواده‌ های ایرانی است که در بیشتر مهمانی ها طبخ می‌شود، اما کمتر کسی از پرتقال در سس مرغ استفاده می..
پنجشنبه 26 آبان 1401 پیتزا پپرونی ایتالیایی سولیکو با سس مارینارا
khhajeb 0 4527
محبوبیت پیتزا در بین طرفداران فست فود باعث تنوع زیاد این غذای لذیذ در بین دوستداران آن شده است و انواع مختلف پیتزای گوشت ، پیتزای مخلوط ، پیتزای سبزیجات و غیره وجود دارد که در طعم های ساده تا تند موجو..
چهارشنبه 25 آبان 1401 میرزا قاسمی
khhajeb 0 4644
میرزا قاسمی یکی از محبوب ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی مربوط به شمال کشور است که در زمان ناصرالدین شاه توسط والی حاکم رشت طبخ شد و بعد از آن آنقدر بین مردم ایران محبوب و معروف شد که این روزها در اکثر..
دوشنبه 23 آبان 1401 خورشت قیمه
khodabakhsh 0 211748
از بین غذاهای اصیل ایرانی ، خورشت‌ قیمه جزو غذاهای محبوب و پرطرفداری است که در بیشتر نذری ها از این خورشت استفاده می‌ کنند که معمولاً خورشت قیمه در کنار برنج سرو می شود و همان طور که گفته شد..
یکشنبه 22 آبان 1401 خورشت قورمه سبزی
khhajeb 0 29437
خورشت قورمه سبزی بدون شک یکی از محبوب ترین و لذیذترین غذاهای ایرانی می باشد و کمتر کسی پیدا می‌شود که از این غذا استقبال نکند و تقریباً هر خانم خانه‌ داری نحوه پخت قرمه سبزی را به خوبی می دا..
شنبه 21 آبان 1401 کوفته تبریزی
khhajeb 0 54639
کوفته تبریزی جزء غذاهای محلی آذربایجان است و از محبوب ترین و لذیذترین غذاهای اصلی به حساب می آید . ممکن است اسم این غذای اصیل را با نام‌ هایی از قبیل کوفته آذری ، کوفته نخودچی و کوفته کله گنجش..
دوشنبه 23 آبان 1401 خورشت فسنجان
khhajeb 0 19247
خورشت فسنجان یکی از غذاهای مجلسی و پرطرفدار در بین غذاهای اصیل ایرانی است که با توجه به ذائقه مردم در قسمت های مختلف کشور ، طعم های شیرین ، ترش و ملس دارد و با توجه به سلیقه مردم هر قسمت ممکن است این ..
پنجشنبه 26 آبان 1401 استیک بره با سس ماست
khhajeb 0 4791
استیک بره با استفاده از یک قسمتی از گوشت رول شده در کنار زیره سبز و گشنیز و دارچین درست می‌ شود که آن را با سس ماست ، سیر و لیمو می پوشانند و تزئین می کنند و معمولاً در کنار سالاد سبزیجات سرو می ..
یکشنبه 22 آبان 1401 کشک بادمجان
khhajeb 0 4703
کشک بادمجان یکی از غذاهای اصلی و محبوب در بین ایرانیان است که طعم خاص ترش و شور آن بسیار لذیذ است. در خیلی از غذاهای ایرانی از بادمجان استفاده می‌کنند و در کنار آن کشک صد در صد ایرانی و اصیل هم م..
سه شنبه 24 آبان 1401 آبگوشت
khhajeb 0 46352
آبگوشت یکی از سنتی ترین غذاهای ایرانی است که جزو غذاهای محبوب و پر استفاده در بین خانه های ایرانی بوده است. قدیمی ها وقتی که این غذا را درون ظرف سنگی می‌ پختند به آن دیزی می‌گفتند . البته..
چهارشنبه 25 آبان 1401 دلمه بادمجان
khhajeb 0 15453
کلمه دلمه ریشه ترکی دارد و معنی آن شکم پر است و به طور کلی انواع مختلف دلمه متعلق به خاورمیانه می‌باشد و بیشتر کشورهای خاورمیانه این غذا را به طرق مختلفی درست می کنند ؛ اما دلمه بادمجان جزو غذاها..
نمایش 1 تا 12 از 356 (30 صفحه)