بسیاری از خانم هایی که تست بارداری انجام داده اند و متوجه حامله بودن خود شده اند، ترجیح می دهند از همان روزهای اول بدانند که جنسیت جنین آنها چیست. اصلی ترین دلیل آن این است که بتوانند تا وقتی وزن آنها بیشتر نشده و توانایی انجام کارها را دارند، خودشان برای خرید وسایل فرزندشان اقدام کنند و همه چیز به سلیقه و خواست آنها باشد تا راحت تر بتوانند کارهای خود و فرزند دلبندشان را انجام بدهند و با خیال راحت بقیه دوران بارداری را سپری کنند.

به همین دلیل اگر علائم بارداری پسر یا دختر را در روزهای اول بدانند می‌توانند بهتر جنسیت جنین خود را حدس بزنند.

 

علائم بارداری پسر

 

خانواده ها اگر به دنبال یک جواب قطعی و مطمئن و کاملاً علمی باشند تا جنسیت جنین آنها مشخص شود، در پایان هفته شانزدهم سونوگرافی نشان می‌دهد که جنسیت جنین چیست؛ اما بسیاری از افراد معتقدند که می توان از همان ابتدای بارداری با توجه به نشانه ها و علامت هایی که مادر از خود نشان می‌دهد جنسیت جنین را حدس زد.

در این مطلب تصمیم داریم علایم حاملگی پسر در ماه اول که عموم مردم به آن اعتقاد دارند را بازگو کنیم تا با مطالعه آنها بتوانید اطلاعات مفیدی کسب کنید تا شاید در این مسیر برای شما مفید باشد.

اما اولین سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا واقعاً امکان تشخیص جنسیت جنین در روزهای اول بارداری وجود دارد یا اینکه صرفاً یک اعتقاد اشتباه و بدون پایه و اساس علمی است که در بین مردم جا افتاده است؟

 

علائم بارداری پسر در ماه اول

 

نکته ای که پیش از هر چیزی باید به آن دقت داشته باشید این است که در هیچ فرهنگی، هیچ جنسیتی به جنسیت دیگر برتری و ارجحیت ندارد و اگر حالا هم خانواده ها بخواهند جنسیت جنین را از قبل بدانند اصلی‌ترین دلیل آن همان مواردی است که گفته شد، زیرا با شرایط اقتصادی موجود دیگر نمی توان مانند گذشته برای هر دو جنسیت لباس و وسیله تهیه کرد تا بعد منتظر مشخص شدن جنسیت باشیم و معمولا خانواده ها ترجیح می دهند که زودتر جنسیت را بدانند تا با توجه به آن، سیسمونی نوزاد و وسایل مربوط به فرزند خود را تهیه کنند.

همه ما می دانیم که فرزند چه دختر باشد و چه پسر، هدیه خداوند به مادر و پدر است و باید تمام تلاش خود را در جهت سلامتی و رشد و تربیت او داشته باشند.

بنابراین با توجه به اینکه این روزها تعداد جمعیت خانواده ها کمتر شده و دیگر مانند سابق نیست که تعداد فرزند خانواده ها زیاد باشد و برای آنها دختر و پسر بودن اهمیتی نداشته باشد، این روزها به علت اینکه بسیاری از مادران شاغل هستند و یا سن ازدواج بالاتر رفته و یا تمایل دارند که به تحصیلاتشان ادامه دهند و یکی از اصلی‌ترین موانع، مشکلات مالی است که بر سر راه زوج‌ها وجود دارد و به همین خاطر است که بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند یک یا دو فرزند داشته باشند و به همین دلیل جنسیت جنین برای آنها اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا این شرایط را ندارند که بارها بتوانند شانس خود را برای داشتن جنسیت مورد علاقه امتحان کنند.

با توجه به تمام این موارد، این روزها روش‌های زیادی برای تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح گسترش پیدا کرده تا خانواده‌ها بتوانند جنسیت مورد علاقه خود را داشته باشند و انرژی و زمان خود را برای آن بگذارند.

 

علائم بارداری

 

معمولاً وقتی که تست بارداری مثبت می شود بسیاری از مادر و پدرها دوست دارند در همان ابتدا بدانند که آیا فرزند سالمی خواهند داشت؟ و اینکه جنسیت او چه چیزی خواهد بود؟ و علائم بارداری پسر و علائم بارداری دختر چیست؟ یا اینکه چه نشانه های بارداری در هفته های اول برای دختر یا پسر بودن وجود دارد؟

در این مسیر دو نوع مختلف وجود دارد؛ یکی اینکه مادر و پدرانی هستند که از همان ابتدا که تصمیم به بارداری گرفته می شود سعی می‌کنند همه راه‌ها و روش‌های لازم برای تعیین جنسیت مورد علاقه خود را پیش ببرند و نوع دیگری از خانواده هستند که تلاش خاصی برای تعیین جنسیت نمی‌کنند، اما وقتی تست بارداری مثبت می شود علاقه دارند بدانند که علائم بارداری پسر در ماه اول حاملگی چیست و یا علائم بارداری پسر در هفته اول به چه صورت خواهد بود؟

همانطور که گفته شد اگر به دنبال روش قطعی و کاملاً علمی هستید تا با خیال راحت این مسیر طی شود بهتر است حداقل 16 هفته صبر کنید تا از طریق سونوگرافی جنسیت فرزند شما مشخص شود.

در برخی روش ها معمولاً مادرهایی که به هر دلیلی مثل مثبت بودن آزمایش های غربالگری مرحله اول مجبور به انجام cvs یا آمنیوسنتز و یا تست سل فری هستند که اجازه دارند مقداری زودتر یعنی تقریباً در هفته 13 تا 15 جنسیت جنین خود را بدانند. ولی اگر هنوز به دنبال علائم بارداری پسر در روزهای اول هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

علائم بارداری پسر در روزهای اول

 

علائم بارداری پسر در روزهای اول

با اینکه بارها در صحبت های مختلف گفته شده و اگر به پزشک خود مراجعه کرده باشید از همان ابتدا به شما می‌گوید که تمام علائم و صحبت هایی که برای تعیین جنسیت از روز اول وجود دارد غیر علمی است، اما باز هم نشانه هایی در بین مردم رواج دارد که از آن صحبت می کنند و تصور می‌کنند که با این نشانه ها و مشاهدات می توان گفت که جنسیت جنین مادران باردار چیست؟ که در ادامه به بعضی از علائم بارداری پسر که در روزهای اول خود را نشان می دهد اشاره می کنیم؛ ولی توجه داشته باشید که هیچ سندیت علمی برای این علائم وجود ندارد و اگر با مشاهده تمام این علائم، تصمیمات خود را برای خرید و سایر مراحل انجام دادید و بعد از سونوگرافی متوجه شدید که جنین شما دختر است نباید ناراحت باشید چون از همین ابتدا گفته می شود که علائم بارداری در هفته های اول کاملاً غیر علمی بوده و تصوراتی است که در بین عامه مردم جا افتاده است.

 

علائم بارداری در روزهای اول

 

برخی معتقدند مادرانی که جنین پسر دارند ویار آنها به سمت ترش و شور است و این طعم ها را بیشتر می پسندند.

بعضی دیگر می‌گویند فرزند پسر باعث زیباتر شدن مادر می شود و موهای مادر در این مورد درخشان تر می شود و پوست آنها بدون آکنه و زیباتر خواهد بود و از همه اینها متوجه می‌شوند که جنین پسر در داخل شکم است.

حتی قدیمی ها معتقد بودند که دختر زیبایی مادر را می گیرد و پسر باعث زیباتر شدن مادر می شود.

یکی دیگر از علامت ها داشتن حالت تهوع در ابتدای صبح وقت بیدار شدن است که نشان دهنده حاملگی دختر می‌باشد و می گویند فرزند پسر حالت تهوع صبحگاهی به همراه ندارد.

از دیگر علائمی که از همان ابتدا وجود دارد این است که اگر در مراجعات پشت سر هم در سونوگرافی ضربان قلب جنین کمتر از 140 ضربه در دقیقه باشد احتمال اینکه پسر باشد بیشتر است.

برخی می گویند وضعیت شکم در بارداری پسر متفاوت است و فرم شکم مادر باردار نشان می دهد که جنسیت چیست. این افراد معتقدند که اگر شکم روبه پایین باشد و جنین در قسمت پایینی شکم قرار گرفته باشد نشانی از پسر بودن نوزاد خواهد بود.

ضمنا در طی دوران بارداری با توجه به اینکه هورمون ها در اثر حاملگی تغییر می‌کند، مادرانی که جنین پسر داشته باشند معمولاً هورمون تستوسترون آنها افزایش پیدا می‌کند و همین امر باعث ایجاد یک سری تغییرات در رفتارهای آنها می‌شود و آنها تقریباً روحیه مردانه پیدا می کنند و رفتارهای جسورانه تر از خود نشان می‌دهند که این هم می‌تواند یکی از آن علامت‌ها باشد.

 

بچه دختره یا پسر؟

 

همچنین معتقدند اگر رنگ ادرار تغییر کند و به سمت تیره تر شدن برود نشان دهنده این است که مادر نوزاد پسر به همراه دارد. معمولا نوزادان دختر باعث روشن تر شدن رنگ ادرار می شوند.

یکی از شایعترین علامت ها در هنگام بارداری بزرگ تر شدن سینه است و علت این است که قرار است جایی برای تغذیه نوزاد باشد اما مردم معتقدند که اگر سینه سمت راست بزرگتر از سمت چپ باشد یعنی جنین در شکم مادر پسر است.

یکی از نشانه‌های تعیین جنسیت جنین افزایش رشد موها می باشد و بسیاری از افراد معتقدند که اگر موهای سر و بدن مادر زیاد شود نشانی از پسر بودن جنین خواهد بود.

بیشتر چیزی که مادران در طی دوران بارداری به آن نیاز دارند استراحت کردن و خوابیدن است چون معمولاً بیشتر وقت ها احساس خستگی می کنند. در صورتی که مادر باردار تمایل داشته باشد بیشتر به پهلوی چپ بخوابد نشان دهنده این است که جنین پسر است.

 

تعیین جنسیت جنین

 

گروهی دیگر معتقدند با اینکه افزایش وزن یکی از علائم کاملاً طبیعی در باردار شدن مادران است، اگر فرزند آنها دختر باشد اضافه وزن در همه قسمت های بدن به صورت منظم پخش می شود ولی اگر فقط شکم بزرگ شود نشانی از پسر بودن است.

اگر هنگام بارداری حس سبکی در شکم داشته باشید بیشتر نشان دهنده این است که فرزند شما پسر است.

در صورتی که مادر باردار در پاهای خود احساس سردی کند، احتمال اینکه بچه پسر باشد بیشتر است.

از دیگران علامت هایی که می تواند نشانی از بارداری پسر باشد پوست پوسته شدن دست و خشک شدن پوست دست می باشد.

از ابتدای مطلب بارها اشاره شد که تمام این مشاهدات کاملاً تصورات غیرعلمی است و نمی‌توان به آنها استناد کرد. ولی اگر شما هم در ابتدای بارداری به علائم بدن خود توجه کرده‌اید و نشانه های بیشتری می شناسید آن را به اشتراک بگذارید تا موارد بیشتری از علائم بارداری پسر در روزهای اول بارداری بدانیم.

 

نشانه های بارداری پسر در ماه اول