شانه ها و علامت های بارداری در افراد مختلف اندکی متفاوت است، ولی به صورت کلی علائم مشخصی نشان‌دهنده بارداری شما می باشد که در قالب یک مطلب به صورت کامل در مورد علائم بارداری با شما صحبت کرده‌ایم.

 

اما گاهی اوقات جنسیت جنین می تواند روی علائم تاثیرگذار باشد. البته خیلی از این علامت‌ها که عامه مردم به آن معتقد هستند پایه و اساس علمی ندارد و بسیاری از افراد با توجه به تجربیات خود و یا تکرار یک موضوع نتیجه گرفته اند که بعضی از علامت ها می تواند نشانه بارداری دختر یا پسر باشد و آنها را از یکدیگر مجزا می دانند و از این علامت ها استفاده می شود تا جنسیت جنین را قبل از سونوگرافی و حتی در همان روزها و هفته های اول مشخص کنند.

خیلی از والدین برای تشخیص جنسیت جنین خود در روزهای اول هیجان دارند و نمی توانند صبر کنند تا موقع مناسب برای انجام سونوگرافی فرا برسد و بعضی از زوجین ترجیح می‌دهند با همان نشانه‌ها و حدس و گمانی که دارند پیش بروند و جنسیت جنین خود را تا روز تولد نداند تا برای آنها هیجان و چالش بیشتری به همراه داشته باشد.

 

علائم بارداری دختر

 

ولی تنها راه علمی که می تواند دقیق جنسیت جنین شما را مشخص کند سونوگرافی است تا به صورت قطعی جنسیت بچه را تعیین کند، اما بسیاری از افراد معتقدند اگر جنسیت فرزندتان دختر باشد نشانه و علامت های خاصی دارد که خیلی از وقت ها هم درست عمل می‌کند مخصوصاً در خانم‌هایی که مثلاً چند مرتبه بارداری را تجربه کردند و کاملاً روی حالت ها و علائم خود تسلط دارند، تا حد زیادی متوجه جنسیت فرزند خود می شوند.

در این مطلب قصد داریم شما را با علائم بارداری دختر آشنا کنیم و نشانه ها و علامت هایی که بسیاری از افراد معتقدند می تواند علامتی از جنسیت دختر برای جنین باشد را برای شما شرح دهیم. اگر شما هم علامت های شبیه این دارید بتوانید تا حدودی تشخیص بدهید که فرزندتان ممکن است چه جنسیتی داشته باشد.

 

البته هیجانی که والدین برای فهمیدن جنسیت جنین دارند به خاطر علاقه به جنسیت خاصی نیست و بیشتر آنها تمایل دارند تا وقتی که خانمی که باردار شده افزایش وزن پیدا نکرده است و هنوز انرژی و توان خود را دارد بتوانند خیلی زود برای خرید وسایل اقدام کنند و تمام وسایل سیسمونی با مدیریت و سلیقه آنها باشد و وقت کافی برای خرید ها را داشته باشند.

به همین دلیل خیلی زود به دنبال این هستند که جنسیت جنین را متوجه شوند زیرا با توجه به شرایط اقتصادی دیگر نمی‌توان برای هر دو جنسیت وسایل کامل خریداری کرد و باید جنسیت جنین را بدانند تا وسایل را مطابق با آن خریداری کنند.

 

علائم بارداری دختر و پسر

 

اصلی ترین علامت های بارداری دختر در زن حامله

همانطور که گفته شد علامت های بارداری کاملاً به چند دسته مشخص تبدیل می‌شوند که بعضی از آنها در بارداری دختر و پسر تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و با توجه به اهمیتی که تعیین جنسیت جنین دارد، این علامت ها برای بسیاری از والدین جذاب است و به دنبال آن هستند که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

حالت تهوع شدید صبحگاهی

با وجود اینکه داشتن حالت تهوع در صبح ها حتی صرف نظر از سه ماهه اول بارداری، کاملاً طبیعی است ولی اگر این احساس تهوع خیلی شدید باشد احتمال اینکه جنین شما دختر باشد بیشتر است؛ چون جنین پسر حالت تهوع کمتری ایجاد می‌کند و اصلی‌ترین دلیل آن پایین آمدن قند خون و بالا رفتن ترشح هورمون ها است که منجر به حالت تهوع شدید در صبح هنگام می‌شود.

 

تهوع شدید صبحگاهی

 

ضربان قلب سریع

چنانچه در طول دوران بارداری ضربان قلب شما از همیشه بالاتر بود و چیزی حدود 140 تا 160 ضربان در دقیقه داشتید، این مورد می تواند یکی دیگر از نشانه های بارداری دختر باشد و بهتر است در طی دوران بارداری دائماً ضربان قلب خود را چک کنید تا روی شرایط خود کنترل داشته باشید.

 

ضربان قلب سریع در بارداری دختر

 

چرب شدن پوست

با توجه به بالاتر رفتن ترشح هورمون ها در مادر باردار پوست او به مراتب بیشتر از روزهای دیگر چرب می شود و گاهی اوقات جوش و کک مک روی صورت دیده می شود که یکی از نشانه های دختر بودن فرزند شما همین علائم پوستی می باشد.

خیلی از افراد معتقدند که فرزند پسر باعث زیباتر شدن مادر و درخشان تر شدن پوست و مو می‌شود که البته هیچ کدام از این ها پایه و اساس علمی ندارد.

 

چرب شدن پوست در بارداری دختر

 

 تغییرات خلق و خو

هورمون هایی که در طول دوره بارداری ترشح می‌شوند تغییرات خلق و خوی مادران را افزایش می دهند، مخصوصا اگر جنین دختر باشد این تغییرات محسوس تر خواهد بود. در صورتی که افسردگی، تحریک‌پذیری و خشم بیشتری را احساس می کنید می تواند نشانی از این باشد که جنین شما دختر است.

 

 تغییرات خلق و خو در بارداری

 

جهت خواب

برخی افراد معتقدند که اگر خانم های باردار علاقمند باشند که به سمت راست بخوابند و خصوصاً در سه ماهه اول بارداری این می تواند نشانه ای از دختر بودن فرزند آنها باشد.

 

جهت خواب در بارداری

 

اندازه سینه

در صورتی که اندازه سینه چپ از سینه راست بزرگتر باشد و افزایش سایز سینه ها بیش از انتظار شد، می تواند نشانه ای از جنسیت دختر برای جنین شما باشد.

 

اندازه سینه در بارداری

 

خط تیره عمودی روی شکم

در صورتی که در دوران بارداری خطی تیره روی شکم شما ظاهر شد می‌تواند به نوعی به شما برای تشخیص جنسیت جنین کمک کند.

خیلی از افراد بر این باورند که اگر خط زیر ناف شما رنگ تیره تری داشته باشد فرزندتان دختر است و در صورتی که خط بالای ناف پررنگ تر باشد نشانه ای از پسر بودن فرزند شما خواهد بود.

 

خط تیره عمودی روی شکم

 

عادت های غذایی و ویار دوران بارداری

اگر در روزها و هفته های اول بارداری علاقه شما به سمت غذاهای شیرین مثل بستنی و شکلات و انواع شیرینی‌ها بیشتر بود و از خوردن غذاهای ترش و تند امتناع ورزید می تواند علامتی باشد که جنین شما دختر است.

ولی باید توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد شیرینی در طی دوران بارداری ممکن است برای شما خطرات و بیماری های مختلفی را به همراه داشته باشد و گاهی اوقات باعث افزایش قند بارداری شما خواهد شد که می‌تواند خطرناک باشد.

 

ویار دوران بارداری

 

دیگر علامت های بارداری دختر

 همانطور که گفته شد بسیاری از افراد معتقدند که اگر جنین شما پسر باشد پوست و موی شما براق تر و شفاف تر خواهد بود و بر عکس اگر جنین دختر باشد، موهای شما نازک و شکننده می شود.

همچنین اگر ادرار زرد و غلیظ رنگی داشته باشید می تواند نشان دهنده جنسیت دختر برای جنین شما باشد.

تلخ شدن دهان مادر از جمله علائم بارداری دختر است.

در صورتی که سایز بینی شما ثابت بود می‌تواند نشان دهنده دختر بودن جنین باشد و اگر بینی پف کند یعنی بچه پسر است.

با خوردن یک حبه سیر می توانید متوجه جنسیت‌ جنین شوید. به این صورت که اگر بوی بدن شما عوض نشد یعنی فرزند شما دختر خواهد بود.

البته همانطور که در خلال مطلب بارها اشاره کردیم هیچ یک از این علامت ها پایه و اساس علمی ندارد و صرفاً بر اساس باورهایی است که با تکرار یک موضوع ایجاد شده و نمی تواند قطعیتی که سونوگرافی برای تعیین جنین برای شما ایجاد می کند را رقم بزند.

 

جنین دختر