مواد لازم برای تهیه کیک باقلوایی زعفرانی

بیکینگ پودر بیکینگ پودر
تخم مرغ سه عدد
شیر کم‌ چرب دو سوم پیمانه
پودر نارگیل یک ‌دوم پیمانه
وانیل یک ‌چهارم قاشق چای‌ خوری
آرد سفید دو پیمانه
شکر یک پیمانه
روغن یک ‌سوم پیمانه

بهترین طرز تهیه کیک باقلوایی زعفرانی

معمولاً در بیشتر مهمانی ها و مراسم ها انواع مختلف کیک و شیرینی برای پذیرایی از مهمان ها تهیه می شود که برای تهیه آن ها یا به قنادی ها مراجعه می کنید و یا خودتان داخل خانه دست به کار می شوید و یک کیک یا شیرینی خوشمزه تهیه می کنید.

 یکی از انواع کیک هایی که طعم بسیار لذیذی دارد و به راحتی می‌ توانید آن را در خانه تهیه کنید کیک باقلوایی زعفرانی است که در کنار یک لیوان نوشیدنی یا یک چای، یک میان وعده لذت بخش را برای شما فراهم می کند.

 

در این مطلب با طرز تهیه کیک باقلوایی زعفرانی آشنا خواهد شد و مواد لازم برای تهیه این کیک را مشاهده می کنید. البته این مواد برای 4 نفر در نظر گرفته شده و اگر بخواهید برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر کیک‌ باقلوا تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها مقادیر مواد اولیه را تغییر دهید.

آماده سازی مواد اولیه کیک‌ باقلوا نیم ساعت طول می‌ کشد و حدود نیم ساعت تا یک ساعت برای پختن آن زمان نیاز دارید.

 

طرز تهیه کیک باقلوایی زعفرانی

 

دستور تهیه کیک باقلوا

در اولین مرحله برای تهیه کیک باقلوا باید دمای فر را روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا فضای داخلی آن برای قرار دادن محتویات کیک آماده شود.

سپس باید درون یک کاسه تخم مرغ و وانیل بریزید و آنها را هم بزنید تا دو برابر حجم اولیه شوند. بعد از این که حجم آنها زیاد شد به صورت تدریجی و مرحله ای شکر را به آنها اضافه کنید و این بار با دور متوسط همزن محتویات را هم بزنید که مایه حاصله کشدار باشد.

 اکنون روغن را اضافه کنید و مجددا آن را هم بزنید و بعد شیر را اضافه کنید و باز هم محتویات را هم بزنید.

 

کیک باقلوا

 

داخل یک کاسه جدا بکینگ پودر و آرد را مخلوط کنید و مقداری هم نمک به آن اضافه کنید و بعد آرد را روی مواد الک کنید و پوست نارگیل را هم به آن اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید تا یکدست و نرم شود.

در مرحله بعدی باید کف قالب کیک را با استفاده از یک قلم مو با روغن چرب کنید و کمی آرد بپاشید و مایه کیک را درون قالب بریزید و حدود 40 دقیقه قالب‌ کیک به همراه محتویات آن را درون فر قرار دهید.

 

تزیین کیک باقلوایی زعفرانی

 

در مدت زمانی که کیک شما داخل فر در حال پختن است باید مواد شربت و مزین این کیک باقلوا را هم تهیه کنید. برای تهیه لایه مزین باید زرده و پودر شکر و زعفران را به خوبی با هم مخلوط کنید و هم بزنید و موادی که برای تهیه شربت نیاز هست را هم با هم ترکیب کنید و روی شعله گاز قرار دهید تا به قوام مناسب برسد و شبیه عسل شود.

 

شیرینی باقلوایی

 

هنگامی که کیک پخت باید آن را از فر در بیاورید و با استفاده از قلم مواد مزین را روی کیک بمالید و اگر تمایل داشتید می توانید از خشکبار هم برای تزیین کیک باقلوا استفاده کنید و حدود 5 دقیقه دیگر آن را درون فر بگذارید تا روی کیک طلایی رنگ شود.

حالا می‌ توانید کیک باقلوا را از فر خارج کرده و روی آن شربت بریزید که به خورد کیک برود و نرم شود.

اکنون کیک باقلوایی شما آماده است و می توانید در کنار عزیزانتان آن را نوش جان کنید.

 

کیک باقلوا خانگی