مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ یونانی با نان پیتا

پونه 1 قاشق چایخوری خشک شده
روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری
خیار نصف یک عدد خرد شده
سیر 1 حبه رنده شده
گوجه گیلاسی نصف شده یک فنجان
سرکه انگور 1 قاشق غذاخوری
سینه مرغ 3 عدد بدون پوست
آب لیمو 2 قاشق غذا خوری
فلفل سبز 2 قاشق غذاخوری حلقه‌ شده
آب پرتقال نصف فنجان
کاهو 6 فنجان خرد شده

بهترین طرز تهیه سالاد مرغ یونانی با نان پیتا

سالادها انواع مختلفی دارند که بعضی از آنها را می توانید به همراه غذا مصرف کنید و برخی دیگر خودشان به عنوان یک وعده غذایی کامل هستند. سالاد مرغ یونانی با نان پیتا یکی از آن سالادهایی است که می‌تواند در نقش یک وعده غذایی کامل باشد زیرا منبع بسیار کاملی از مواد مغذی است که در ادامه با طرز تهیه این سالاد آشنا خواهید شد. معمولا از مرغ گریل شده برای درست کردن این سالاد استفاده می شود.

 

یونانی ها برای پختن غذا از چربی‌ های سالم مانند روغن زیتون استفاده می‌کنند و سالادهایی که تهیه می‌کنند سرشار از مواد مغذی، متنوع و رنگارنگ است. پس می توانید با درست کردن یکی از غذاهای معروف آنها که سالاد مرغ یونانی ست این تجربه را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

طرز تهیه سالاد مرغ یونانی با نان پیتا

 

در اینجا با مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ یونانی آشنا می شوید. درست کردن این سالاد کار بسیار آسانی است و کمتر از نیم ساعت زمان می خواهد و مواد لازمی که اشاره می شود برای 4 نفر تدارک دیده شده و اگر بخواهید سالاد را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با توجه به تعداد نفرات و رعایت نسبتها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید.

 

مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ یونانی

 

دستور تهیه سالاد مرغ یونانی

برای تهیه این سالاد باید در اولین مرحله به این نکته توجه داشته باشید که از سبزیجات تازه در تهیه سالاد استفاده کنید و مرغ را هم با دمای متوسط گریل بپزید و با استفاده از فرچه های آشپزی به خوبی سطح مرغ را چرب کنید و در زمانی که گرم می شود زردالو و آب پرتقال را هم داخل یک ظرف درون مایکروفر قرار دهید و بعد بعد از 3 دقیقه که گرم شدند تست کنید که برگ های زرد آلو به خوبی نرم شده باشند.

در مرحله بعدی باید سرکه آبلیمو، سیر، پونه خشک شده و یک چهارم قاشق چایخوری نمک و کمی فلفل را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملاً ترکیب یکنواختی به دست بیاید و بعد به این محتویات روغن زیتون را هم اضافه کنید.

 

دستور تهیه سالاد مرغ یونانی

 

 در مرحله بعدی باید به سراغ سینه مرغ بروید و با استفاده از کمی نمک و فلفل آن را مزه دار کنید و کمی از سسی که آماده کرده بودید را هم روی آن بریزید و سینه مرغ را روی صفحه گریل که از قبل گرم کرده بودید بگذارید و کمی زمان بدهید که مرغ کاملا مغز پخت شود و تغییر رنگ بدهد که بهتر است این کار در دمای 80 درجه انجام شود و تقریباً 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

وقتی که هم که مرغ‌ ها خنک شدند باید به صورت کج آنها را برش دهید تا برای ریختن داخل سالاد آماده شوند.

 

سالاد کاهو و مرغ گریل

 

حالا نوبت نان های پیتاس است که باید سطح نان را به طور کامل از سبوس اضافی پاک کنید و با استفاده از فرچه کمی سس روی آن بمالید و بعد آن را داخل صفحه گریل بگذارید تا برشته شود و وقتی که برشته شد آنها را به مثلث های کوچک تقسیم کنید و بقیه سسی که باقیمانده به همراه خیار، فلفل، کاهو و گوجه داخل یک ظرف با هم مخلوط کنید.

حالا تمام محتویات به صورت جدا برای تهیه سالاد یونانی آماده است و باید در ظرف دلخواه سرو کنید.

هم می توانید تمام سالاد را در یک ظرف سرو کنید و هم با توجه به تعداد نفراتی که در ابتدا مشخص کرده اید آن را به طور مساوی در ظرف های مختلف تقسیم کنید

همچنین می‌ توانید ماست یونانی را با ترکیب برگه زردآلو و پرتقال مخلوط کنید و به عنوان چاشنی در ظرف جداگانه کنار سالاد بگذارید.

 

سالاد مرغ یونانی