به علت اهمیت مبلمان در دکوراسیون منزل برای انتخاب آنها باید دقت زیادی به کار ببرید. مبلمان در ایران به سه دسته مبلمان استیل و مبل کلاسیک و مبلمان راحتی تقسیم می‌شوند که در بین این سه دسته مبل های کلاسیک و استیل به علت یک سری از شباهت ها اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند و برای خیلی از افراد سوال مطرح می‌شود که تفاوت اصلی این دو نوع مبلمان در چیست؟

 

مبل استیل پارچه ای کرم قهوه ای میز جلومبیل چوبی شیشه ای

 

مبل های استیل یا سلطنتی یکی از مبل های هستند که در بین ایرانیان بسیار پرطرفدار هستند و دارای یک سری از ویژگی های خاص می باشند و به این علت طرفداران خاص خودشان را دارند و برای دکوراسیون ویژه به کار می روند.

 

مبل سلطنتی استیل کلاسیک طلایی قرمز لمسه دوزی شده

 

مبل سلطنتی کلاسیک استیل چرمی پارچه ای قهوه ای کرم طرحدار

 

یکی از مهم ترین ویژگی های مبلمان استیل طرح هایی است که در دسته ها و پایه های این نوع از مبلمان به کار رفته است و همچنین کنده کاری هایی که با ظرافت بر روی پایه‌های این نوع مبلمان ایجاد شده است. برای ساخت قالب مبلمان استیل اغلب از چوب زیادی استفاده می‌شود و به همین علت است که این نوع مبلمان نسبت به بقیه موارد سنگین‌تر هستند.

 

تفاوت مبل استیل با کلاسیک در چیست؟

اکنون که تا حدود بسیار کمی با مبل استیل آشنا شدید بهتر است تفاوت مبل های استیل با مبلمان کلاسیک را هم بدانید. مبلمان کلاسیک با مبلمان استیل شباهت‌های بسیاری دارد ولی تفاوت هایی هم بین این دو دسته وجود دارد که آنها را از هم متمایز کرده است.

 

مبل استیل کلاسیک سلطنتی کرمی کاراملی سفید

 

مبل کلاسیک سلطنتی استیل قهوه ای آبی طرحدار

 

در طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک از یک سری ویژگی ها و قوانین سنتی تبعیت می کند و طوری طراحی شده است که قدمت زیادی دارد. علاوه بر داشتن اصالت، این مبلمان با سلیقه، زندگی و شرایط امروزی هم سازگاری دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های مبلمان کلاسیک کنده کاری ها و طرح هایی است که با ظرافت و زیبایی بر روی این نوع از مبلمان نقش بسته است که نسبت به مبلمان سلطنتی ساده تر هستند.

 

مبل سلطنتی استیل کلاسیک سفید پارچه ای بوفه چوبی سلطنتی سفید کرم

 

همانطور که گفتیم در مبلمان سلطنتی و استیل حجم چوب بسیار زیادی به کار رفته است اما در مورد مبلمان کلاسیک اینطور نیست و در این نوع از مبلمان چوب به کار رفته کمتر است و وزن مبل کلاسیک نسبت به مبل های استیل کمتر می باشد و اگر شرایط را یکسان در نظر بگیریم قیمت مبل کلاسیک نسبت به مبل های استیل و سلطنتی پایین‌تر است.

 

مبل استیل سلطنتی کلاسیک سفید چارچه ای طلایی ساعت ایستاده سلطنتی طلایی

 

از دیگر تفاوت هایی که بین مبلمان کلاسیک و مبلمان استیل وجود دارد تعداد مبلمانی است که در ست این دو نوع عرضه می شود. معمولا مبل های استیل به صورت 9 نفره و در قالب یک کاناپه سه نفره، 4 عدد مبل و دو عدد صندلی میزبان عرضه می‌شود.

 

اما در مورد مبل های کلاسیک باید بدانید که این نوع از مبلمان اغلب به صورت 7 نفره عرضه می شود که شامل کاناپه سه و دو نفره همراه با دو مبل تک نفره به فروش می رسد. برای همین دلیل هم مبل هایی که تعداد کمتری دارند برای خانه های کوچک تر خریداری می‌شوند و مبل های کلاسیک نسبت به مبل استیل و سلطنتی فروش بیشتری دارد زیرا بیشتر خانه های امروزی متراژ پایینی دارند.

 

مبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی آبی طرح دار کاغذ دیواری پذیرایی قهوه ای

 

مبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی بنفش کنسول آینه سلطنتی

 

به طور کلی اگر بخواهیم از تفاوت های مبلمان استیل و کلاسیک صحبت کنیم می‌توان گفت که با وجود شباهت های زیادی که بین این دو نوع از مبلمان وجود دارد تفاوت اصلی این دو نوع مبلمان این است که مبل های کلاسیک سبک تر و ساده تر هستند و قیمت پایین تری هم دارند.

 

در صورتی که با تمام صحبت‌هایی که گفته شد ترجیح می‌دهید که مبلمان‌کلاسیک خریداری کنید پیشنهاد می کنیم که به محصولات سایت آف دکور سر بزنید تا بتوانید با مشاهده محصولات متنوع انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

 

مبل سلطنتی استیل کلاسیک سفید کرمی صورتی قرمز

 

مبل سلطنتی استیل کلاسیک سفید آبی سبز طرحدار