اگر در فروشگاه ها یا بازار برای خرید مبلمان کلاسیک گشت و گذاری کرده باشید با سبک های مختلف آشنا شده اید و ممکن است که به شما مبلمان از برند های متفاوتی پیشنهاد شود. مبلمان کلاسیک دارای انواع برندها است که مربوط به کشورهای مختلف است که در صورت داشتن آگاهی و شناخت نسبت به برندهای مبلمان کلاسیک می توانید خرید بهتری داشته باشیم. در این مقاله سعی داریم که شما را با برندهای مختلف مبلمان کلاسیک به صورت کامل آشنا کنیم و ویژگی بارز هر کدام از آنها را برای شما بازگو کنیم.

 

مبل

 

آشنایی با مبلمان کلاسیک لویی ایکس وی (Introducing Louis XV Classic Furniture)

برند لویی ایکس وی در سال 1715 تا 1774 مطرح شد که مربوط به سبک کلاسیک با منحنی ها و راحتی خاصی طراحی شده است که از پرطرفدارترین نوع مبلمان کلاسیک می باشد. این نوع مبلمان چهره‌ای جذاب و متفاوتی را به دکوراسیون خانه می دهد و اگر بتوانیم بر اساس قوانین و اصول دکوراسیون مبلمان را انتخاب کنیم و تمام شرایط را رعایت کنیم فضای نشیمن اتاق شما می‌تواند جزو خاص ترین ها باشد. 

 

مبل

 

برقراری تتاسب بین ابعاد فضایی و نوع انتخاب مبل و رنگ آن و همچنین برقراری تقارن در فضای مبل سلطنتی کلاسیک باعث می شود که حس سنتی و قدیمی بودن در دکوراسیون به وجود بیاید. وقتی که پایه و دسته های مبلمان کار شده باشد و به آن دقت کنید می بینید که بیشتر آنها کار دست است و از مهمترین ویژگی هایی که باعث می‌شود که سبک مدرن از سبک کلاسیک در این برند جدا شود همین هنر دستی است که در این نوع مبلمان استفاده شده است.

 

مبل

 

مبل سلطنتی و مبل کلاسیک به خاطر خاص بودن طرح آنها مخاطبان خاصی را هم دارند و کسانی که به سبک زندگی سلطنتی علاقه مند هستند بیشتر از این مبلمان استقبال می کنند. در مواردی که هدف دکوراسیون لوکس بودن و زرق و برق دار بودن دکوراسیون است مانند هتل های چند ستاره لوکس دنیا بیشتر از مبل سلطنتی در ساختار خود استفاده کردند.

 

انواع مبلمان کلاسیک فرانسوی (Classic French Furniture)

در تمام عرصه‌ها فرانسوی ها جزو پیشگامان صنعت فشن و مد دنیا بودند و لوکس ترین طراحی لباس، مبلمان و دکوراسیون به فرانسوی ها متعلق است زیرا فرانسوی ها بسیار به لوازم شیک علاقه مند هستند و در بیشتر معماری های ساختمان ها و منازل آنها هم می‌توان این را به خوبی مشاهده کرد.

مبلمان کلاسیک فرانسوی جز محبوب ترین سبک های مبلمان دنیا است که در بیشتر کشورها طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است. فرانسوی ها از هنر خود فقط در ساختمان‌ها و موزه ها و کتابخانه و خیابان ها استفاده نکرده اند و در مبلمان کلاسیک هم به‌خوبی ذوق و هنر خودشان را به نمایش گذاشتند.

 

مبل

 

اگر مایل باشید که در دو کلمه مبلمان کلاسیک فرانسوی را توصیف کنید بهتر است بگویید که این مبلمان ظرافت و زیبایی منحصر به فردی دارد که مطابق با بیشتر سلیقه ها طراحی شده است. شما می توانید از این نوع مبلمان در دکوراسیون حال حاضر خود استفاده کنید و با هر ستی آن را هماهنگ کنید. مبلمان کلاسیک فرانسوی با مبل های استیل ایتالیایی و مبلمان کلاسیک آنها هم بسیار متفاوت هستند.

 

مبل

 

بیشترین رنگی که در سبک فرانسوی مورد علاقه افراد است رنگ های خنثی مثل سفید هستند که نماد خانه های فرانسوی هم رنگ سفید است. برای مبل های کلاسیک فرانسوی هم این ویژگی صادق است و همیشه از رنگ های سفید و رنگ های پاستلی مثل سبز، آبی، خاکستری، نقره ای و بژ برای طراحی مبلمان خود استفاده می کنند.

مبل های فرانسوی حس و حال شیک و آرامش بخش بودن را با خود دارند و از رنگ‌های تند و قوی در مبل های کلاسیک هرگز استفاده نمی‌شود و نهایت رنگی که در این مبل ها مشاهده می‌کنید رنگ سبز، آبی، صورتی و بنفش کمرنگ خواهد بود.

 

مبل

 

در سال‌های اخیر مبلمان کلاسیک فرانسوی جز پرطرفدار ترین ها بوده است و ترکیب رنگی زیبا و خاصی که در این نوع وجود دارد توجه خیلی‌ها را به خود جلب می کند. کاناپه سه نفره مبل استیل فرانسوی بدنی بسیار ظریفی دارد و دسته‌های آن هم ظریف است و طراحی جالب و دقیق تاج مبلمان و دسته‌های آن زیبایش را چند برابر کرده است.

 

مبل

 

ازناگی از معروف ترین مبلمان لوکس کلاسیک ایتالیا (Asnaghy Classic Italian luxury furniture)

از ابتدای قرن بیستم در ایتالیا کارخانه ازناگی به عنوان یک آزمایشگاه صنعتی شروع به کار کرد. این کارخانه به علت پویایی محصولات و ساخت محصولات با کیفیت که به خاطر وجود بنیانگذار آن بود به درجه ای رسید که بالاترین تقاضا را در تجارت مبلمان دردست دارد.

این کارخانه بالاترین کیفیت مبلمان کلاسیک را تولید می کند و توانسته است مبلمانی را طراحی کند که سنت و مدرنیته را با هم ترکیب کرده است و در ساختار خود پیاده می کند. این کارخانه در حال حاضر در بیشتر شهرهای مختلف مثل میلان، مسکو، لندن، نیویورک، هنگ کنگ و تهران عرضه کننده محصولات خود می باشد.

 

مبل

 

از بارزترین ویژگی های مبلمان ازناگی، میتوان خصوصیاتی مانند ساخت و نقاشی ماهرانه در این نوع مبلمان که با استفاده از دست و بدون استفاده از هیچگونه ماشین آلات اتوماتیک به وجود آمده است و همچنین استفاده کردن از چوب های خام مثل سپیدار و گردو که هرگونه مواد مصنوعی و صنعتی را در خود ندارند نام برد که باعث شده است که هنر واقعی با رنگ و بوی خاصی در اختیار افراد قرار بگیرد و طرفداران بسیاری را به سمت خود بکشاند. تنها برندی که مربوط به مبلمان کلاسیک ایتالیایی می باشد و نزدیک به 100 سال است که فعالیت خود را ادامه می‌دهد ازناگی است.

 

مبل