همیشه برای اینکه خرید موفق‌تری داشته باشید لازم است قبل از اینکه اقدام به خرید کنید اطلاعات کافی در مورد وسیله ای که می خواهید آن را بخرید کسب کنید و حتما هدف خود را از خرید این وسیله مشخص کنید و ببینید که قرار است چه مقدار برای خرید آن هزینه کنید.  خیلی از خانواده هایی که دارای فرزند می شوند از همان ابتدا یک اتاق جدا برای کودک خود در نظر می گیرند و اقدام به خرید سرویس خواب کودک جدا برای فرزند خود می کنند.  بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که تا سن مشخصی کودک آنها در اتاق خواب خودشان و در نزدیکی خود آنها بخوابد و در اینگونه موارد معمولاً یک تخت کوچک یا یک گهواره برای فرزند خود خریداری می کنند تا در کنار آنها و تحت نظر آنها نگهداری شود.

 

سرویس خواب نوجوان اتاق مشترک فرزندان دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب نوزاد کودک دخترانه پسرانه کودک نوجوان

 

پس لازم است قبل از اینکه اقدام به خرید تخت خواب یا سرویس خواب و یا گهواره برای فرزند خود کنید تصمیم بگیرید که آیا قرار است برای او اتاق جداگانه در نظر بگیرید یا خیر و اگر برای او اتاقی در نظر می گیرید ابعاد آن به چه صورت است؟ بعد از اینکه تمام مواردی که به آن اشاره شد مشخص شد و تصمیم به خرید گرفتید انتخاب گزینه ای که دقیقا با هدف شما مطابقت داشته باشد راحت تر خواهد بود زیرا دیگر تکلیفتان مشخص است که دقیقا چه وسایلی را می خواهید بخرید و با چه اندازه و چه میزان قیمتی باید باشد.

 

سرویس خواب نوجوان کودک دخترانه پسرانه چوبی آبی سفید

 

سرویس خواب نوزاد کودک دخترانه پسرانه صورتی سفید

 

تمام این ها سوالاتی است که جواب دادن به آنها بسیار مهم است و شما را برای خرید سرویس خواب روشن‌تر می‌کند تا هزینه ای که برای سرویس خواب کودک پرداخت می‌کنید هدر نرود و شما از خرید خود پشیمان نشوید و بهترین خرید و انتخاب را داشته باشید.

 

خیلی از خانم هایی که در بازار سیسمونی و سرویس خواب کودک دیده می‌شوند و به دنبال سرویس خواب کودک هستند تجربه ای در زمینه خرید وسایل نوزاد ندارند و به علت این بی تجربگی و عدم آگاهی باعث می شود که به حرف فروشنده ها که بیشتر آنها تنها قصد فروش وسایل خودشان را دارند گوش ‌کنند. ولی در این مقاله سعی داریم نکات لازم برای یک خرید مناسب را در اختیار شما قرار دهیم تا شما جزو کسانی باشید که با آگاهی به فروشگاه ها و مراکز خرید پا می گذارید و هیچگاه از خرید خود پشیمان نخواهید شد.

 

سرویس خواب نوزاد نوجوان کودک بنفش یاسی سفید

 

سرویس خواب نوجوا کودک دخترانه پسرانه آبی زرد

 

خیلی از وسایلی که به شما برای سیسمونی پیشنهاد می شود بلافاصله بدون استفاده می‌شوند و شما فقط هزینه اضافی برای آن پرداخت کرده و پشیمان می شوید. هرچه قیمت وسیله بیشتر باشد با توجه به وضع کنونی بازار و درآمدها پشیمانی شما هم بیشتر خواهد بود. در عین حال تخت نوزاد یکی از گران ترین وسایلی است که در سیسمونی ها قرار داده شده است و اگر تنوع رنگ و طرح تخت را در نظر نگیریم به طور کلی تخت نوزادان به سه دسته تقسیم می شوند:

 

سرویس خواب کودک دخترانه پسرانه آبی کلاسیک

 

سرویس خواب کودک نوجوان سبز آبی سفید  

تخت های نوزاد و نوجوان

این دسته از تخت ها اغلب بزرگ هستند و بسیار جا گیر می باشند و خود این ها به دو دسته تقسیم می شوند. یکی از این دو دسته برای نوزادان تهیه می‌شوند که قرار است تا سه یا چهار سالگی از این تخت استفاده شود که معروف هستند به تخت نوزاد - نوجوان که تا 10 سالگی می توان از آنها استفاده کرد. این محدوده سنی که ذکر شد باز هم بستگی به رشد و عوامل ژنتیکی فرزند شما دارد. اگر فرزند شما بیش از حد رشد داشته باشد ممکن است فقط تا هفت سالگی بتواند از این سرویس خواب استفاده کند.

 

سرویس خواب کودک نوزاد سبز نارنجی دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب نوجوان کودک نوجوان صورتی سفید دخترانه پسرانه

 

اگر قصد خرید تختی مانند تختی که برای شما ذکر شد را دارید باید اتاق جدایی برای کودک خود در نظر بگیرید. تخت هایی که گفته شد معمولا همراه دراور و کمد و بوفه فروخته می‌شوند که برای چیدمان اتاق نوزاد بسیار مناسب هستند. با توجه به تقاضای بالایی که برای سرویس خواب نوزاد - نوجوان وجود دارد، شرکت های مختلف برای ساخت این نوع سرویس خواب اقدام کرده اند و تنوع این ها بسیار بالا است.

 

سرویس خواب کودک نوزاد کرم سفید  دخترانه پسرانه 

سرویس خواب نوجوان دخترانه پسرانه

 

تخت نوزادی

بعضی از تخت های نوزادی در دوطرف خودشان دارای میله هایی هستند که ارتفاع 70 سانتی متر دارد که مانع افتادن کودکان از تخت می شوند. در یک طرف تخت میله ای که قرار دارد متحرک است و به سمت بالا و پایین می رود که مادران بتوانند کودک را به راحتی در آن تخت قرار دهند و زیاد خم نشوند. همانطور که در ابتدای صحبت گفته شد باید هنگام خرید سرویس خواب برای نوزاد خود در نظر بگیرید که تا چه وقتی قرار است فرزندتان پیش شما بخوابد و از چه زمانی تصمیم دارید اتاق وی را جدا کنید.

 

سرویس خواب نوزاد نوجوان دخترانه پسرانه سفید چوبی

 

سرویس خواب نوجوان تخت فلزی یک نفره

 

اگر قصد دارید که آن را تا قبل از یک سالگی در اتاق جداگانه بخوابانید و فضایی برای قرار دادن تخت او در خانه شما وجود دارد احتمالاً شما مجبور می‌شوید که بعد از چهار سالگی تخت او را عوض کنید. در نظر داشته باشید که اگر سرویس خوابی که تهیه می‌کنید شکل خیلی خاص و ویژه ای داشته باشد و دارای تمام ابزار کناری در کنار تخت خواب باشند وقتی که فرزند شما بزرگ شد و نیاز شد که تخت خواب او را تعویض کنید مجبور می‌شوید که کل سرویس خواب را تعویض کنید زیرا نمی توانید به راحتی تختی را با سرویس کمد و بوفه و دراور هماهنگ کنید.

 

اگر شما قصد دارید با یک تیر دو نشان بزنید و تختی که برای فرزند خود خریداری می‌کنید هم مناسب دوران کودکی آن باشد و هم بتواند در هنگام نوجوانی از آن استفاده کند باید طرح و رنگ آن به گونه‌ای باشد که با میل کودک شما سازگار باشد.

 

سرویس خواب نوزاد نوجوان سفید آبی دخترانه پسرانه

 

تخت خواب مشترک اتاق مشترک کودک نوجوان دخترانه پسرانه

 

یعنی طرح‌هایی که بسیار کارتونی و فانتزی هستند احتمالا برای یک فردی که به سن نوجوانی می رسد جذابیتی ندارد و در عین حال سرویسی که خیلی ساده و بزرگ و رسمی باشد برای کودک زیاد مناسب نیست و در اتاق احساس راحتی و کودکی مورد نیاز را ندارد.  پس سعی کنید حد فاصل بین این دو سبک را انتخاب کنید تا مجبور نشوید با گذر زمان و بزرگ شدن فرزندتان تمام سرویس خواب را تعویض کنید. وقتی که می خواهید تخت هایی را خریداری کنید که دارای میله های محافظ هستند دقت کنید که فاصله میله ها بیشتر از 10 سانتی متر و کمتر از 5 سانتی متر نباشد که سر و دست کودک شما در آن گیر نکند.

 

سرویس خواب نوجوان کودک صورتی سبز سفید

 

سرویس خواب کودک آبی سفید دخترانه پسرانه

 

دقت کنید میله ها و تخت هایی که در سرویس خواب به کار رفته‌اند شکستگی یا ترک خوردگی نداشته باشند. پیچ و مهره هایی که در تخت به کار رفته است باید به گونه‌ای مخفی شده باشد تا دست کودک شما زخمی نشود و در دسترس کودک شما قرار داشته باشد. سعی کنید تختی خریداری کنید که باز و بسته کردن آن توسط خود شما انجام شود و نیاز نباشد که هر بار شخصی که برای این کار قرار دارد به منزل شما بیاید تا تخت را باز یا بسته کند.

 

سرویس خواب نوجوان کودک آبی سفید

 

سرویس خواب نوزاد کودک سفید آّی دخترانه پسرانه

 

انواع تخت و پارک های بازی

همانطور که از اسم این نوع تخت ها هم پیدا است این تخت ها دو کاره هستند که قسمت بالایی آنها تختی است که جای مناسبی برای کودک در هنگام نوزادی می باشد و قسمت پایین این تخت ها هم برای بازی کودکان طراحی شده است. این نوع تخت ها دارای پارچه یا توری هستند و ایمنی زیادی برای نوزادان دارد.

 

سرویس خواب مشترک فرزند دخترانه پسرانه سفید صورتی کودک نوجوان

 

همچنین این تخت ها خیلی راحت جمع می شوند و می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید. در بین انواع مختلف این تخت ها تخت موزیکال هم قرار دارند که جذابیت آنها برای کودکان بسیار زیاد است. به خاطر قابلیت جابجایی آسان این تخت ها شما می توانید در طول روز هر جایی که مشغول به کار هستید آنرا قرار دهید تا کودک شما در نزدیکی شما باشد و بر آن تسلط داشته باشید و هم کار خودتان را انجام دهید.

 

سرویس خواب کودک نوجوان سفید خال خالی مشکی اتاق خواب مشترک

 

اگر تمایل به خرید تخت و پارک دارید به این نکات توجه کنید:

  • قابلیت های مختلف تخت و سرویسی که خریداری می کنید را حتما از نظر کارایی بررسی کنید.

  • سعی کنید حتما شیوه جمع شدن و باز شدن تخت را آموزش ببینید.

  • مطمئن شوید سرویس ‌خوابی که تهیه می‌کنید در صندوق عقب ماشین شما جا می شود و برای حمل و نقل آن مشکلی نخواهید داشت.

  • سعی کنید تختی را خریداری کنید که مقاومت زیادی داشته باشد و جنس پارچه یا تور آنها را حتماً بررسی کنید.

 

سرویس خواب نوزاد کودک نوجوان دخترانه پسرانه سفید صورتی

 

گهواره ها و تخت های کنار مادر

این دسته از تخت ها گستردگی و تنوع بسیار زیادی دارند. به علت اینکه این نوع تخت ها در اتاق مادر قرار می‌گیرد با سایر تخت ها تفاوت هایی دارد. یکی از این تفاوت ها اندازه آن است که اغلب کوچک تر از سایر تخت ها هستند. در واقع گهواره ها تخت هایی هستند که کوچک می باشند و قابلیت حرکت دادن دارند که باعث کمک به خواب نوزاد می شوند. گهواره ها از قدیم الایام مورد استفاده خانواده ها قرار می گرفته است و به علت رضایت مندی خانواده‌ها از آن هنوز هم کارایی خودشان را دارند.

 

سرویس خواب نوزاد کودک دخترانه پسرانه

 

یکی از ویژگی هایی که گهواره های جدید دارند و بسیار مثبت است قابلیت تنظیم ارتفاع گهواره ها می باشد. شما در هر ارتفاعی که قرار داشته باشید یعنی چه بر روی تخت و چه بر روی زمین می توانید ارتفاع گهواره را تنظیم کنید تا کودک در تیررس و در دسترس شما باشد.

 

سرویس خواب نوزاد کودک دخترانه پسرانه گهواره نوزاد

 

اگر منزل شما کوچک است و نمی توانید اتاق جدایی برای کودک خود قرار دهید و قرار است آن را پیش خودتان بخوابانید گهواره ها گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند. البته سایز این گهواره ها باعث می شود شما بتوانید فقط شش ماه از آن استفاده کنید و بعد از آن مجبور هستید که تخت دیگری برای کودک خود تهیه کنید.

 

سرویس خواب نوزاد کودک آبی سفید دخترانه پسرانه گهواره

 

برای خرید گهواره ها حتما در نظر بگیرید که استحکام آن مناسب باشد و تشک و لحاف مناسبی برای آن انتخاب کنید و طوری آن را در کنار هم قرار بدهید که مانع تکان خوردن گهواره نشوید. از جمله ویژگی های مثبتی که گهواره های جدید دارند این است که می شود پایه های آن ها را به تخت مادر قفل کرد.