مواد لازم برای تهیه چیز کیک

پودر ژلاتین یک و نیم قاشق غذاخوری
شکلات آب‌ شده شش قاشق غذاخوری
کره نرم‌ شده چهار قاشق غذاخوری
شیر سه لیوان
شکر سه چهارم پیمانه
وانیل یک قاشق چای‌خوری

بهترین طرز تهیه چیز کیک

یکی از دسرهای بسیار محبوب و دلپذیر در بین انواع مختلف سلیقه ها و ذائقه ها چیز کیک است که تقریباً بیشتر افراد با هر سلیقه ای که باشند آن را دوست دارنددر ادامه با طرز تهیه چیز کیک یخچالی آشنا خواهید شد و مواد لازم برای تهیه این دسر خوشمزه را برای 8 نفر مشاهده می کنید.

اگر بخواهید این دسر را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید حتماً برای تغییر مقادیر اولیه نسبت ها را رعایت کنید تا چیزکیک شما طعم و حالت دلخواه را داشته باشد.

درست کردن این دسر کار بسیار آسانی است و حدود 90 دقیقه برای آماده سازی آن زمان نیاز دارد و در کمتر از نیم ساعت چیزکیک شما آماده می شود.

این دسر مخصوصاً برای افرادی که در خانه فر ندارند بسیار مفید است و می توانید بدون نیاز به فر این چیزکیک خوشمزه را تهیه کنید.

 

طرز تهیه چیز کیک یخچالی

 

طرز تهیه چیز کیک یخچالی

در اولین مرحله برای تهیه چیز کیک یخچالی باید بیسکوییت های شکلاتی را خوب خرد کنید و با 4 قاشق غذاخوری کره ذوب شده آنها را ترکیب کنید و در یک قالب گرد مخصوص چیزکیک بریزید و در کف قالب محتویات را فشرده و پهن کنید و حدود سه ساعت آن را درون یخچال بگذارید تا خوب سفت شود.

در مرحله بعدی باید داخل یک کاسه حدود 900 گرم پنیر خامه‌ ای، شکر و وانیل بریزید و همزن را روی دور متوسط قرار دهید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا یک مایه ی سفت و یکدست حاصل شود.

سپس شیر و ژلاتین را هم درون کاسه بریزید و به صورت دستی آن را هم بزنید و بعد محتویات که آماده کرده اید را کم کم به پنیر اضافه کنید و هم بزنید اکنون باید چیز کیک را تزئین کنید که برای این کار باید سه کاسه آماده کنید.

 

دستور تهیه چیز کیک یخچالی

 

 تزیین چیز کیک

داخل کاسه اول باید سه پیمانه از مایع یا ترکیب پنیری بریزید و یک قاشق غذاخوری شکلات آب شده به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید در کاسه دوم باید دو و نیم پیمانه از مایع و 3 قاشق غذاخوری شکلات آب شده بریزید و آنها را مخلوط کنید و در کاسه بعدی یک پیمانه مایع و 2 قاشق غذاخوری شکلات آب شده ریخته و آنها را مخلوط کنید.

در مرحله بعدی باید قالب چیز کیک را از یخچال بیرون آورید و با توجه به اینکه سه کاسه پنیر شکلاتی با تن رنگی مختلف از کم رنگ تا پررنگ دارید آنها را تزئین کنید. یک کاسه را که مایع پنیری ساده دارید که از مرحله قبل باقی مانده است. باید مایع پنیری ساده را اول روی بیسکویت ها بریزید و بعد کاسه ها را به ترتیب از کمرنگ به پررنگ به چیز کیک اضافه کنید و حتما از وسط آنها را روی چیزکیک بریزید .

مجدداً ظرف را درون یخچال بگذارید تا وقتی که سفت شود‌. اکنون چیز کیک شما آماده است و می‌توانید آن را نوش جان کنید.

 

چیز کیک یخچالی نیویورکی