مواد لازم برای تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

تخم مرغ یک عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
روغن زیتون چهار قاشق غذاخوری
سیر دو حبه
نان تست سه برش
لیمو یک عدد
کاهو یک عدد

بهترین طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

اگر به دنبال پیدا کردن غذاهای مناسب برای رژیم گیاهخواری هستید یکی از پیشنهادهای ما که بسیار لذیذ و قابل توجه است سالاد سزار می باشد که در ادامه با طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص آشنا می‌شوید.

افراد زیادی از جامعه ساعت‌ها در محیط های اداری مشغول کار هستند و تحرک کمی دارند و همین قضیه باعث چاق شدن و اضافه وزن در آنها می‌شود و به دنبال پیدا کردن غذاهایی هستند که علاوه بر طعم خوب کالری مناسبی داشته باشد و به عنوان یک غذای رژیمی محسوب شود؛ مخصوصاً این افراد ترجیح می‌دهند که شب ها از خوردن غذاهای سنگین مثل چلو خورشت و غذاهای چرب یا فست فود جلوگیری کنند، پس می توانید این سالاد خوشمزه را به عنوان وعده غذایی اصلی در رژیم های خود قرار دهید.

 

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

 

مواد لازمی که برای تهیه سالاد سزار در ادامه مشاهده می‌کنید برای 4 نفر تعیین شده است که شما می توانید با رعایت نسبت ها و با توجه به تعداد نفرات مقدار مواد اولیه را بیشتر یا کمتر کنید. درست کردن این سالاد کار بسیار آسانی است و حدود نیم ساعت زمان شما را می گیرد.

 

سس سالاد سزار

 

نحوه آماده سازی سالاد سزار با سس مخصوص

در اولین مرحله برای تهیه این سالاد خوشمزه باید برگ های روشن تر و جوان تر کاهو را جدا کنید و آنها را برگ برگ کرده و به خوبی بشویید و اجازه دهید که آب آنها از آبکش خارج شود.

سپس نان تست را به شکل مکعبی بریده و روی آنها روغن زیتون بریزید و داخل توستر یا آون قرار دهید تا به خوبی برشته شوند.

در مرحله بعدی باید نمک، فلفل، روغن زیتون، حبه‌ های سیر و لیمو را داخل مخلوط کن ریخته و به خوبی هم بزنید و در نهایت تخم‌ مرغ را هم به آنها اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا ترکیب یکنواختی به دست بیاید. حالا می‌توان گفت که سس سالاد سزار شما آماده است.

 

سالاد سزار با مرغ

 

حالا باید کاهوها را خرد کنید و روی آنها پنیر پارمسان بپاشید و در نهایت سسی که تهیه کرده اید را روی کاهو ها بریزید.

می‌ توانید به این غذا حتی مرغ را هم اضافه کنید. البته این سالاد بدون مرغ هم یک وعده غذایی محسوب می‌ شود. حتی اگر تمایل داشته باشید می توانید چند فیله مرغ را تکه کرده و در سینی فر بچینید و روی آنها را نمک و فلفل و روغن زیتون و سیر و آبلیمو ریخته و اجازه دهید که کمی برشته شوند و بعد این مرغ‌ ها را هم به آن اضافه کنید و سس را روی آن بریزید و با توجه به ذائقه و سلیقه خود می توانید به هر دو صورت این سالاد را تهیه کرده و میل نمایید.

 

سالاد سزار

 

سالاد سزار با مرغ