یکی از عواملی که باعث می شود فرزندان شما تمایل بیشتری به انجام تکالیف مدرسه و وقت گذراندن در اتاق خواب خود را داشته باشند این است که دکوراسیون اتاق خواب آنها را به نحوی طراحی کنید که برای آنها جذابیت بیشتری داشته باشد و از ماندن در اتاق احساس لذت کنند و هیجان بیشتری به آنها دست دهد. پس اگر در فصل مدارس هستید و فرزندی دارید که به مدرسه می رود سعی کنید چیدمان دکوراسیون اتاق او را به نحوی انجام دهید که تمام طراحی ها و وسایل در جهت تشویق او به انجام امور مدرسه و درس هایش باشد.

 

سرویس خواب کودک نوجوان دکوراسیون اتاق دانش آموز محصل دختر پسر

 

سرویس خواب نوجوان کودک محصل دانش آموز دکوراسیون اتاق دخترانه پسرانه

 

با کمی خلاقیت می توانید اتاقی برای او فراهم کنید که بدون این که شما او را وادار به انجام تکالیف کنید، خودش ماندن در اتاق و انجام تکالیف را انتخاب کند ولی در نظر داشته باشید که دکوراسیون اتاق باید حتما با سن و سال فرزند شما تطابق داشته باشد و حتی برای چیدمان سعی کنید از او هم نظرخواهی کنید و وسایل را باهم و به انتخاب او و به سلیقه او خریداری کنید، زیرا با این کار احساس عزت نفس بیشتری در او بوجود می آید و حفظ استقلال باعث می شود که او تمایل بیشتری به استفاده از وسایلی که برای او خریداری می‌شود داشته باشد. در این مقاله سعی داریم تا چند پیشنهاد جالب برای طراحی دکوراسیون اتاق فرزندان شما بدهیم که می توانید از آن ها ایده بگیرید و با پیاده سازی آن در اتاق فرزند خود تاثیرات آن را بر روی رفتار و کارهای او ببینید.

 

سرویس خواب نوجوان کودک دخترانه پسرانه دکوراسیون اتاق خواب در زمان تحصیل

 

سرویس خواب نوجوان محصل دانشجو دکوراسیون اتاق دخترانه پسرانه

 

پس اگر شما هم جزء آن دسته از خانواده هایی هستید که فرزندی دارید که امسال به مدرسه می رود و دلتان می خواهد برای اتاق خواب او سنگ تمام بگذارید پیشنهاد می کنیم که مقاله پیش رو را با دقت مطالعه کنید و به تمام تصاویر توجه کنید زیرا تصمیم داریم که در این مقاله انواع مختلف دکوراسیون اتاق خواب کودک شما و سرویس خواب کودک مناسب آن را پیشنهاد دهیم و شما باید به طرح دیوارها، تخت، کمد، قالی، وسایل تزیینی و میز تحریر و سایر وسایلی که در این تصاویر میبینید بسیار دقت کنید.

 

سرویس خواب

 

سرویس خواب نوجوان کودک چوبی کرم قهوه ای دخترانه پسرانه اتاق مشترک

 

یکی از پیشنهاداتی که برای دکوراسیون اتاق فرزند شما داریم اتاقی است که تزیینات آن بیشتر طرح درخت می باشد. در واقع از یک درخت بزرگ و برجسته روی دیوار استفاده می‌شود که زیر سایه آن برای نشستن و استراحت فرزند شما فضایی تعبیه خواهد شد. رنگ های مختلف سبز و زرد و لیمویی و کرم در کنار رنگ سفید باعث شاد و جذاب تر شدن این اتاق شدند. هدف اصلی این دکوراسیون و رنگ هایی که در آن به کار رفته است بالا بردن تمرکز کودک شما است زیرا رنگ سبز به تمرکز و آرامش فرزند شما کمک می کند و یادگیری او را بالا میبرد.

 

سرویس خواب نوزاد نوجوان کودک صورتی سفید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب نوجوان کودک زرد چوبی سفید

 

یکی از کارهای جالبی که برای تقویت حس خلاقیت و رویا پردازی کودکانتان می توانید انجام دهید استفاده از خانه درختی در اتاق کودکتان است. شما می توانید برای این کار از یک پلکان و باکس فلزی در جلوی درخت استفاده کنید و آن را روی دیوار نصب کنید.

وقتی که کودک شما درون خانه نباشد می توانید اسباب بازی ها و عروسک های او را برای تزیین و جذاب تر شدن اتاق در آن قرار دهید. اگر می‌خواهید این دکوراسیون زیباتر شود می توانید از رنگ های مختلف در دیوارها استفاده کنید که این کار به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.

 

سرویس خواب کودک نوجوان رنگی دکوراسیون اتاق خواب

 

سروی سخواب نوجوان کودک محصل دانش آموز آبی کلاسیک سفید

 

استفاده از رنگ زرد برای رنگ کمد دیواری اتاق خواب و قاب آینه و تزئینات اتاق می توانند گزینه بسیار مناسبی باشد زیرا رنگ زرد باعث می شود که خلاقیت در فرزند شما تقویت شود و هیجان و سرزنده بودن در او رشد کند.

یکی دیگر از دکوراسیون های که برای اتاق کودک شما پیشنهاد می کنیم دکوراسیون ای است که در آن بیشتر از همه از رنگ های شاد مثل سفید، فیروزه ای و زرد استفاده شده است. سعی کنید دکوراسیون اتاق کودک خود را به نحوی تزیین کنید که حس منحصر به فرد بودن به کودک شما القا شود و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.

 

سرویس خواب نوجوان کودک صورتی سفید دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب نوجوان سفید چوبی دخترانه پسرانه دکوراسیون اتاق خواب

 

اگر در دیواری که در پشت تخت خواب فرزند شما قرار دارد از کاغذ دیواری اتاق کودک راه راه استفاده کنید زیبایی بیشتری به فضای اتاق بخشیده اید و باعث می شوید که اتاق فضای پر انرژی تر و هیجان انگیز تری داشته باشد. می توانید از این طرح راه راه برای مبلمان اتاق هم استفاده کنید.

 

یکی از پیشنهاداتی که به خیلی از افراد که علاقمند به خاص بودن هستند می شود، این است که محل استراحت و خواب را از فضای مطالعه جدا کنند و به هر کدام از آنها جای مختص خود را اختصاص دهند.

 

سرویس خواب نوجوان سبز نارنجی دکوراسیون اتاق خواب کودک دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب کودک نوجوان دخترانه پسرانه

 

می‌توانید برای این کار از دیوارهای کاذب که تهیه می‌شوند استفاده کنید که این دیوارهای کاذب اغلب تنوع دارند و شما می توانید از دیواری که کوچک باشد و پنجره دار باشد استفاده کنید تا اتاق را به دو بخش تقسیم کنید. یک بخش آن برای استراحت، بازی و خواب باشد و طرف دیگر برای رسیدن به درس و تکالیف مدرسه باشد.

وقتی که به فضای دکوراسیون فرزندتان تنوع بدهید و هر دو طرف را جذاب کنید باعث می‌شوید که کودک دلش بخواهد در هر دو قسمت وقت بگذراند و هم به استراحت و بازی خود خواهد رسید و هم به تکالیف مدرسه می‌پردازد.

 

سرویس خواب

 

سرویس خواب کودک و نوجوان چوبی اتاق خواب مشترک دخترانه پسرانه صورتی

 

پیشنهادی که در این قسمت به شما خواهیم داد یک اتاق خواب دخترانه پر از رنگ های شاد و چشم نواز است. رنگ های سرخ آبی، فیروزه ای و زرد می توانند رنگ های قالب این دکوراسیون باشند. این رنگ ها باعث تقویت حس اعتماد به نفس در کودک شما می شود.

 

سرویس خواب نوجوان کودک دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب

 

در این دکوراسیون می‌توانید از کمد، صندلی و پله های رنگارنگ هم برای جذابیت بیشتر استفاده کنید. اگر اتاقی که تزیین می کنید فضای بزرگی دارد که باعث می‌شود بتوانید قسمت های مختلف استراحت و مطالعه و بازی را از هم جدا کنید، شما به هدفتان نزدیکتر می شوید. هیچ وقت فراموش نکنید که تاثیر رنگ ها بر روی شخصیت فرزند شما خیلی بیشتر از چیزی است که شما تصور می‌کنید.

یکی از ایده های جذابی که شما می توانید در اتاق خواب کودک خود قرار دهید این است که در یک سمت دیوار تخته سیاه گچی تهیه کنید که کودک شما بتواند محاسبات و تمرین های درسی خود را روی آن انجام دهد و در عین حال فضای اتاق او بسیار خاص و منحصر به فرد خواهد شد.

 

سرویس خواب نوجوان کودک پسرانه دخترانه سبز آبی

 

سرویس خواب دخترانه کودک نوجوان صورتی سفید

 

این کار مزایای بسیار زیادی دارد که باعث می‌شود هم کودک بتواند چیزهایی که می‌خواهد را روی دیوار بکشد و آن را پاک کند و هم والدین خیالشان راحت است که دیوارهای اتاق با ماژیک و خودکار و وسایل این چنینی کثیف نمی شوند. یکی از مهمترین مسائلی که از کودکی باید برای بچه های خود در نظر بگیرید توجه به ورزش و تندرستی آنهاست. می توانید با استفاده از وسایلی که مربوط به ورزش کودکان است از جمله نردبان ژیمناستیک و غیره فرزند خود را از کودکی به ورزش کردن عادت دهید زیرا این کار هم باعث شادی و هیجان می شود و هم فرصتی برای تخلیه انرژی بیش از حد کودکان فراهم می آورد.

هنگامی که اتاق کودکان خود را رنگ آمیزی می کنید در نظر داشته باشید که یکی از مهمترین عوامل خود فرزند شما است زیرا هدف شما شاد کردن او است. اگر فرزند شما از رنگ های خیلی فانتزی و بچه گانه لذت نمی برد سعی نکنید نظر خود را به او تحمیل کنید و برای رنگ آمیزی دیوارها و کاغذ دیواری حتما از او نظرش را بخواهید.

 

سرویس خواب نوجوان کودک اتاق خواب مشترک دخترانه پسرانه

 

سرویس خواب کودک نوجوان دو طبقه دخترانه پسرانه مشترک آب کلاسیک

 

با توجه به اینکه بیشتر خانه های امروزی فضای کوچکی دارند سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که در عین این که فضای کمی را در خانه و اتاق شما اشغال می‌کنند نهایت کارایی را داشته باشد. اگر اتاقی که برای فرزندان خود تهیه کرده اید و قصد خرید وسایل و تجهیزات را دارید برای دو فرزند شما در نظر گرفته شده است سعی کنید با توجه به جنسیت و سن آنها چیدمان اتاق را انجام دهید و سعی کنید در عین حال که اتاق یکپارچگی خود را دارد روتختی ها برای هرکدام از فرزندانتان متفاوت باشد تا احساس مالکیت در آنها ایجاد شود و احساس تعلق به اتاق و وسایل خود را داشته باشند.