مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای

نمک و فلفل به مقدار لازم
پودر گلپر یک ‌دوم قاشق مرباخوری
سماق یک قاشق غذاخوری
زعفران به مقدار لازم
پیاز یک عدد

بهترین طرز تهیه کباب تابه ای

در بین غذاهایی که با استفاده از گوشت قرمز درست می شوند ، کباب تابه ای جزو غذاهای خوشمزه و لذیذی است که وقت بسیار کمی برای درست کرد آن نیاز دارید و این غذا خصوصاً وقتی که زمان کافی در دسترس شما نیست می تواند یک غذای کامل، خوب و قوی باشد و در کمترین زمان ممکن هم طبخ می شود.

 در ادامه با دستور پخت کباب تابه ای زعفرانی آشنا خواهید شد و مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای را مشاهده می کنید.


 

طرز تهیه کباب تابه ای

 

این غذا جزو غذاهای اصلی سفره ما ایرانی هاست و طرز تهیه آن بسیار ساده است و برای آماده سازی آن به کمتر از نیم ساعت زمان نیاز دارید و به همین زمان هم برای پختن و جا افتادن غذا به زمان نیاز دارید.

 

 کباب تابه ای

 

طرز تهیه کباب تابه ای زعفرانی

برای آماده سازی کباب تابه ای زعفرانی باید در مرحله اول پیاز ها را داخل یک کاسه رنده کنید و آب آن را بگیرید و سپس گوشت چرخ کرده ، پودر گلپر ، نمک و فلفل را به ظرف پیاز اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

 البته در نظر داشته باشید که اضافه کردن گلپر به محتویات کباب تابه ای کاملا سلیقه ای است و اگر گلپر را دوست ندارید اجباری برای استفاده از آن نیست، ولی با استفاده آن طعم کباب شما لذیذتر خواهد شد و وقتی که این موارد را با هم مخلوط کردید خیلی خوب ورز دهید تا یکدست شود.

 

کباب تابه ای مجلسی

 

حالا یک تابه را روی حرارت گاز قرار دهید و داخل آن را کمی با روغن چرب کنید و به خوبی کف آن را با استفاده از روغن چرب کنید و مخلوط گوشت و پیاز را داخل آن پهن کنید و با استفاده از قاشق کاری کنید که تمام ضخامت کباب تابه ای در داخل تابه یکدست شود .

سپس می توانید تکه های کوچک کره را به چهار طرف تابه اضافه کنید تا به خورد کباب شما برود و بعد شعله را ملایم کرده و در ظرف را بگذارید تا گوشت شما مغز پخت شود و به آرامی بپزد.

 

کباب تابه ای و گوجه

 

هرچه زمان بگذرد رنگ گوشت تغییر پیدا کرده و آب می اندازد و اندازه آن کوچک تر می شود . وقتی که حدود 10 دقیقه زمان از ابتدای کار گذشت، گوشت ها را به چند قطعه مساوی تقسیم کنید و کمی هم در صورت تمایل روی آنها زعفران دم کرده و سماق بریزید.

در نهایت که کباب تابه ای شما پخت، می توانید گوجه ها را هم از وسط ببرید و دورتادور ماهیتابه بچینید و اجازه دهید که آنها هم با بخار کباب بپزند و بعد از چند دقیقه کباب ها را پشت و رو کنید که دو طرف آن به خوبی پخته و سرخ شود و طرف دیگر را هم کمی سماق بپاشید. وقتی که دو طرف کباب کاملاً سرخ شد و گوجه ها نرم شد، آنرا سرو کرده و میل نماید.

البته توجه داشته باشید که در هنگام پخت در ظرف غذا بسته باشد تا کباب ها سفت نشوند و مزه آن ها به خورد یکدیگر برود. کباب تابه ای زعفرانی را هم می توانید با نان میل کنید و هم می توانید در کنار برنج‌ کته آن را سرو کرده و میل نمایید.

 

تزیین کباب تابه ای