منو
سبد خرید شما
نظرات کاربران
انتخاب پارچه

راهنما و جدیدترین طراحی دکوراسیون منزل مشاهده کنید

پرده اتاق خواب

بهترین و جدیدترین مدل پرده اتاق خواب دخترانه و پسرانه

یکی از اصلی ترین وسایل منزل پرده ها هستند و در قسمت های مختلف خانه مثل پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می ‌شوند و در این مطلب تصمیم داریم تا در مورد پرده اتاق خواب با شما صحبت کنیم. وجود پرده در اتاق خواب می تواند هم از تابش مستقیم نور خصوصاً در اول صبح جلوگیری کند و هم باعث حفظ بیشتر انرژی برای گرما و سرمای اتاق شود و علاوه بر این موارد، در زیبایی اتاق خواب هم نقش زیادی دارد.

برای انتخاب و خرید پرده اتاق خواب می توانید با در نظر داشتن سبک دکوراسیون خانه و سلیقه ی خود بهترین پرده را خریداری کنید که در این مطلب علاوه بر مدل های مختلف پرده اتاق خواب می توانید نکات مهمی را در رابطه با خرید پرده بدانید و بعد از دانستن این نکات می توانید خرید بهتری انجام دهید و تا مدت ها از آن لذت ببرید.

 هنگامی که در صدد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب و دیزاین اتاق خواب هستید، معمولا آخرین موردی است که برای خرید و تکمیل اتاق خواب یه ذهنتان می رسد پرده اتاق خواب است، اما غافل از این که پرده اتاق خواب به علت جایگاهی که در فضای اتاق دارد تاثیر زیادی در ظاهر آن خواهد داشت و اگر در خرید آن بی دقتی کنید ممکن است همه هزینه ای که صرف خرید سرویس خواب و سایر وسایل دیگر در اتاق خواب کرده اید بیهوده به نظر برسد. شما می توانید برای پرده اتاق خواب از پرده های سلطنتی یا پرده ساده و یا پرده های مدرن و شیک استفاده کنید که انتخاب هر کدام از این پرده ها در طرح ها و رنگ های مختلف مطابق با سلیقه و البته دکوراسیون منزل شما خواهد بود.

 

 یکی از مواردی که باید در انتخاب پرده اتاق خواب دقت کنید علاوه بر سبک پرده، انتخاب پرده اتاق خواب با توجه به فضای در دسترس است، یعنی پرده ای که برای اتاق خواب های بزرگ و با متراژ بالا خریداری می شود متفاوت از پرده های اتاق خواب کوچک خواهد بود و برای انتخاب مدل پرده اتاق خواب عروس باید علاوه بر زیبایی، پرده ها از ورود نور به اتاق جلوگیری کنند و فضای خصوصی اتاق هم کاملاً رعایت شود.

 زیباترین مدل پرده اتاق خواب صرفا گران قیمت ترین آن نیست و استفاده از پرده ای که دقیقا متناسب با فضای دکوراسیون اتاق خواب شما باشد می تواند زیباترین مدل پرده برای اتاق خواب شما باشد و این پرده ها می توانند از جنس حریر، تور، مخمل و یا پارچه های دیگر باشند. بهتر است پرده ای را خریداری کنید که هم نمای جذابی به خانه بدهد و هم با بقیه وسایل هماهنگی داشته باشد و در عین حال یک فاکتور منحصر به فرد و جذاب در اتاق خواب باشد.

 

 

پرده اتاق خواب

 

پرده اتاق خواب

 

پرده های فانتزی

اگر تصمیم دارید برای اتاق خواب پرده های فانتزی تهیه کنید باید برای انتخاب طرح مناسب پرده فانتزی به جنس و طرح پارچه دقت زیادی داشته باشید. پرده های فانتزی برای افرادی که زیبایی و جذابیت خانه برایشان مهم تر است انتخاب خیلی خوب و ایده آلی خواهد بود و می توانید از پرده های فانتزی به عنوان پرده اتاق خواب دخترانه و پرده اتاق خواب کودک نیز استفاده کنید.

 

نحوه شستشو و گردگیری پرده

علاوه بر خرید وسایل زیبا و چیدمان و صحیح و اصولی آن ها، مورد دیگری که در زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون اتاق خواب اهمیت دارد نظم و نظافت وسایل است و با شستشو و گردگیری پرده ها هم عمر پرده بیشتر می شود و هم ظاهر خود را حفظ خواهد کرد.

 بهتر است قبل از شستشو و گردگیری پرده ها، برای برطرف کردن گرد و خاک از روی آن ها از جاروبرقی استفاده کنید و پرده هایی که آستر دار هستند را به خشکشویی ها بدهید. همچنین بعد از اینکه پرده را شستشو دادید به صورت نم دار آویزان کنید تا چروک بر ندارد و همانطور که فرآیند خشک شدن آن طی می شود صاف شود و وقت زیادی برای اتو کشیدن پرده از شما گرفته نشود.

 اگر پرده ای از جنس حریر دارید و مدام از چروک شدن آن با شستشوی ماشین گله مند هستید، می توانید از پودر صابون به جای پودر لباسشویی برای شستشوی پرده حریر استفاده کنید.

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

 

انتخاب جنس مناسب برای پرده

در انتخاب و خرید پرده مناسب برای اتاق خواب یکی از مهم ترین عواملی که باید مد نظر قرار دهید، انتخاب جنس پرده می باشد که این جنس ارتباط مستقیمی با سبک دکوراسیون منزل شما و همچنین میزان محرمیتی که فضا برای شما دارد، خواهد داشت.  اگر پنجره اتاق خواب شما مشرف به خانه های دیگر باشد و از بیرون خانه به داخل اتاق خواب شما دید داشته باشند، بهتر است از پرده های ضخیم تر برای اتاق خوابتان استفاده کنید و استفاده از پرده های نازک مثل پرده حریر برای اتاق خواب شما گزینه ی خوبی نخواهد بود. اگر تصمیم گرفتید با توجه به سبک داخلی خانه پرده‌ حریر استفاده کنید، می توانید آن را به صورت ترکیبی با بقیه پارچه ها استفاده کنید تا دید اتاق خواب تان را محدود کنید.

همانطور که در خلال مطلب اشاره کردیم، پرده ها جزو مهمی از دکوراسیون و لوازم تزیینی در اتاق خواب ها به حساب می آیند و با توجه به سلیقه مشتری و نیاز بازار، مدل های متنوع و زیادی طراحی شده است و در بازار عرضه می ‌شود و شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی خود و دکوراسیون داخلی اتاق خواب، پرده مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

پرده اتاق خواب

 

پرده اتاق خواب

 

 

 طراحی لوکس و مدرن پرده اتاق خواب

 با اینکه پرده ها برای زیبایی و جلوه گری در اتاق خواب نصب می شوند و با اشغال کردن فضای زیادی از اتاق می توانند تاثیر زیادی در زیبایی و شکل ظاهری آن داشته باشند، اما اهدافی هم از خرید آن ها وجود دارد که اهمیت را بیشتر می کند. از جمله آن ها می ‌توان به خصوصی کردن فضای اتاق خواب و تنظیم روشنایی و نور اتاق خواب اشاره کرد. پس بهتر است مدل پرده اتاق خواب شما با در نظر گرفتن تمام فاکتورهای مورد نظر انجام شود.

 همانطور که گفتیم اگر اتاق خواب شما از بیرون دید داشته باشد، بهتر است از پرده های حریر استفاده نکنید و برعکس اگر اتاق خواب شما نورگیر نیست و روشنایی خیلی کمی دارد، استفاده از مدل پرده های تور و حریر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و اگر جنس پرده اتاق خواب شما در این مورد ضخیم باشد نور وارد اتاق شما نمی شود و اتاق خواب خیلی کم نوری خواهید داشت و نور خیلی کم می‌ تواند از زیبایی و جذابیت فضا هم بکاهد.

مورد دیگری که در انتخاب مدل پرده باید به آن دقت کنید همخوانی داشتن سرویس اتاق خواب با رنگ و جنس پرده اتاق خواب است و پرده هایی که رو تختی و بقیه وسایل با آن ها هماهنگی دارند باعث جلوه گری بیشتری در فضای اتاق خواب می‌ شوند و فضا را بسیار زیباتر خواهند کرد.

 

 مدل پرده های جدید اتاق خواب 2019

 اتاق خواب زیبای شما به همراه دکوراسیون جذابی که برای آن ترتیب داده اید، با نصب پرده متناسب با این فضا با مدل های زیبا و شیک می تواند تکمیل تر شود و پرده ها همیشه به عنوان یک عنصر خاص در اتاق خواب استفاده می شوند و فضا را دلچسب تر می کنند. در ادامه مدل های مختلف این پرده ها را مشاهده می کنید و می توانید با ایده گرفتن از آن ها و توجه به سبک منزل خود و اتاق خوابتان بهترین نمونه را برای خرید انتخاب کنید.

 

مدل پرده های جدید اتاق پذیرایی

تا به اینجای صحبت در مورد نکات مختلف خرید پرده اتاق خواب صحبت کردیم و اکنون تا حدود زیادی می دانید که برای خرید پرده اتاق خواب باید به چه مواردی توجه کنید و چه نکاتی را در اولویت قرار دهید. اما همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که این زیبایی و جذابیت وقتی تکمیل می شود که با قدم زدن در قسمت های مختلف خانه متوجه یک تناسب و هارمونی باشید و وقتی که فضای اتاق خواب شما طوری چیده شده باشد که هم همخوانی خیلی زیادی با فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد این زیبایی از دید شما و میهمانان چندین برابر می شود.

بهتر است علاوه بر این که در انتخاب مدل پرده اتاق خواب دقت زیادی به خرج می دهید، برای انتخاب مدل پرده اتاق پذیرایی هم همینقدر دقت داشته باشید، زیرا اولین جایی که به چشم مهمانان و مخاطبان می آید اتاق پذیرایی و نشیمن است و کمتر کسی به اتاق خواب و فضای شخصی شما راه پیدا می کند.

 

بنابراین برای انتخاب پرده مناسب اتاق پذیرایی توجه زیادی به خرج دهید و تمام نکاتی که در مورد خرید پرده اتاق خواب ذکر کردیم، برای خرید پرده پذیرایی هم صادق است و شما باید علاوه بر زیبایی پرده ها و تناسب آن ها با سبک دکوراسیون داخلی پذیرایی، به جنس پرده ها و هدفی که از خرید آن ها دارید نیز دقت داشته باشید.

در ضمن میزان فضایی که در اختیار دارید را برای خرید پرده مد نظر قرار دهید و بودجه خود را قبل از خرید مشخص کنید. وقتی تمام این پارامترها را مد نظر قرار دهید از بین انبوه مدل هایی که در بازار عرضه می شوند، بازه بازه ی انتخابی شما محدود تر خواهد شد و وقت کمتری برای انتخاب از شما گرفته می‌شود و از سردرگمی رها خواهید شد.

در ادامه علاوه بر مدل پرده اتاق خواب، می توانید مدل پرده های جدید اتاق پذیرایی را هم مشاهده کنید و با توجه به دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن خود، پرده مد نظر خود را خریداری کنید و این زیبایی را در همه قسمت های خانه به اشتراک بگذارید و از آن لذت ببرید.

 

مدل پرده اتاق خواب

 

پرده اتاق خواب

 

پرده اتاق خواب

 

پرده اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب 2019

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق خواب

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

پرده جدید اتاق پذیرایی

 

سوالات متداول

1- هنگام خرید پرده اتاق خواب باید چه نکاتی مد نظر قرار گیرد؟

برای خرید پرده اتاق خواب باید علاوه بر زیبایی به متراژ و ابعاد فضا و همچنین هدف از خرید و سبک دکوراسیون منزل توجه داشته باشید.

2- بهترین رنگ برای پرده اتاق خواب کدام است؟

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب سلیقه‌ای بوده و بستگی به تم رنگی دکوراسیون اتاق خواب شما خواهد داشت. اما به هدف هم تا حد زیادی بستگی دارد. به طور مثال اگر اتاق شما نورگیر نیست و تمایل دارید نور بیشتری به آن وارد شود بهتر است از پرده های رنگ روشن، و در صورتی که بخواهید نور ورودی را کنترل کرده و کاهش دهید از پرده های رنگ تیره استفاده کنید.

3- بهترین رنگ پرده برای اتاق خواب کوچک کدام است؟

بهتر است در اتاق خواب های کوچک از پرده های روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر جلوه دهند زیرا رنگ های تیره باعث بسته تر نشان دادن فضا و کوچک به نظر رسیدن آن می شوند.

4- بهترین جنس پرده اتاق خواب کدام است؟

انتخاب جنس پرده بستگی به هدف شما و سبک دکوراسیون منزل دارد. اگر بخواهید نور بیشتر به اتاق وارد شود پرده توری و حریر با رنگ روشن و در غیر این صورت پرده‌های ضخیم و تیره تر برای شما مناسب است.

5- پرده اتاق خواب مدرن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای اتاق خواب با سبک مدرن بهتر است پرده ها بسیار ساده و با طرح و نقش های خلوت باشند و همچنین دارای رنگ روشن و چوب پرده ساده باشند و به طور کلی اصلی ترین ویژگی سبک مدرن سادگی ظاهری وسایل است.

6- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون اتاق خواب به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

7- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم دکور پلاس اجرا می گردد .

8- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون اتاق خواب چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.