وقتی که در مورد اهمیت اتاق خواب و وسایل موجود در آن صحبت می کنیم و مدام در مورد اهمیت تخت خواب و جایگاه خواب افراد سخن به میان می آید افراد تصور می‌کنند که حتما باید اتاق خوابی وجود داشته باشد و در آن یک تخت خواب وجود داشته باشد که در ادامه بتوانند روی آن یک خواب راحت داشته باشند و آرامش به دست بیاورند. اما تمام صحبت‌هایی که گفته می‌شود به این علت است که ما به هدف و نتیجه نهایی که همان کسب آرامش و داشتن خواب راحت است برسیم و تمام چیزهایی که در مورد آن صحبت می کنیم وسیله ای برای رسیدن به آن هدف است. حال ممکن است که بعضی از افراد بدون استفاده از تخت خواب و فقط با داشتن یک تشک در قسمت اتاق خواب خود و یا در قسمت های مختلف خانه بتوانند به این آرامش برسند و این همان چیزی است که ما و تمام افراد به دنبال آن هستید یعنی آرامش.

 

چیدمان اتاق خواب بدون حضور تخت خواب

 

ممکن است به علت کوچک بودن فضای خانه و یا به علت خاص بودن سبک یا تغییر در دکوراسیون بخواهیم از تخت خواب استفاده نکنیم و در این صورت می‌توان از تشک های مختلف به جای تخت خواب استفاده کرد و کسانی که می‌خواهند وقتی از تشک ها استفاده می کنند باز هم ظاهر منزل آنها جلوه ی چشم گیر و زیبایی داشته باشد می توانند چیدمان های مختلفی که بدون تخت خواب می تواند وجود داشته باشد را دنبال کنند و در این مقاله برای اینکه افراد با دکوراسیون های مختلفی که بدون حضور تخت خواب می توانند در منازل داشته باشند آشنا شوند و با ایده گرفتن از این طرح‌ها بتوانند بهترین چیدمان را برای دکوراسیون منزل خود داشته باشند، مدل های مختلف دکوراسیون بدون حضور تخت خواب را آورده ایم.

 

چیدمان اتاق خواب بدون تخت خواب بلند

 

یکی از اصلی ترین اجزایی که در اتاق خواب ها استفاده می شود تخت خواب ها هستند که گاهی به خاطر کوچک بودن اتاق خواب ها و بعضی از دلایل شخصی در اتاق خواب ها تخت خواب قرار نمی‌دهند. بهتر است برای زیباتر به نظر رسیدن اتاق خواب خود از ترفند های دیگری برای چیدمان فضای آن استفاده کنیم که نبود تخت ها زیاد احساس نشود. پس اگر میخواهی با نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق خوابی که قرار است تخت خواب نداشته باشد آشنا شوید مطالب این مقاله را دنبال کنید.

 

تشک چایگزین تخت خواب

 

یکی از ایده هایی که برای دکوراسیون اتاق خواب های بدون تخت به ذهن بیشتر افراد می رسد این است که برای آن اتاق خودشان تخت خواب درست کنند. یعنی با صرف هزینه بسیار کم و با توجه به خلاقیت و سلیقه خود یک تخت خواب در اتاق خواب خود داشته باشید. می توانید با استفاده از ایده هایی که در اینترنت در مورد ساختن تخت خواب با وسایل دور ریختنی یا غیر قابل استفاده داده می شود استفاده کنید.

 

تشک های بلند و مدرن جایگزین تختخواب

 

اگر اتاق خوابی که شما در منزل خود دارید و قرار است درون آن تخت خواب قرار ندهید دارای پنجره باشد می‌توانید از فضای پنجره برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. به طور مثال طاقچه پنجره را با کوسن ها و تشکچه ها پوشش دهید و یک فضای مناسب برای خواندن کتاب استراحت و گفت و گو ها و ایجاد کنید. از زیر این فضا هم می توانید برای قرار دادن کتابخانه و قفسه هایی برای نظم و ترتیب دادن وسایل استفاده کنید.

 

چیدمان اتاق خواب سبک ژاپنی بدون تخت خواب

 

بسیاری از افراد برای گفت و گو ها و دیدارها برای فضای نشیمن از فضای تخت خواب خود استفاده می کنند و اگر در اتاق خواب شما تخت خواب وجود ندارد می توانید با استفاده از تشکچه های کوچک و پشتی ها فضایی را ترتیب دهید که بتوانید برای استراحت کردن و نشیمن از آن استفاده کنید. چیدمان همچین فضایی بستگی مستقیم به سلیقه و خلاقیت شما دارد و می‌تواند از هر سبکی پیروی کند.

 

اتاق خواب با تخت خواب کم ارتفاع و خاص

 

در صورتی که اتاق خواب کودک شما تخت خواب ندارد و نمی توانید برای آن تختخوابی تهیه کنید می توانید با استفاده از یکسری وسایل ساده یک فضای شبیه تخت خواب برای او به وجود آورید. این فضا می تواند در عین اینکه هزینه کمی را برای شما می تراشد یک جای منحصر به فرد و زیبایی باشد که فرزند شما کاملا به آن جذب می شود

 

دیزاین اتاق خواب بدون تخت

 

این کار می‌تواند با استفاده از پارچه های مختلف و رنگارنگ که طرح های فانتزی دارد و همچنین با استفاده از ملحفه ها ایجاد شود. هنگامی که چنین دکوراسیون و چیدمانی برای اتاق کودک خود تهیه کردید می توانید داخل آن را با وسایل دوست داشتنی و تشکچه های خواب کوچک و جذاب پر کنید. در صورتی که تصمیم ندارید برای اتاق خواب خود از تخت خواب استفاده کنید می توانید از یک سری تشکچه هایی که ساده و نرم هستند برای فضای کف اتاق خواب خود استفاده کنید با این کار به سادگی توانسته یک فضایی را برای نشستن و انجام امور خود ایجاد کرده باشید.

 

طراحی اتاق خواب بدون تخت خواب و ساده

 

یکی از مدرن ترین ابزار ها و ایده هایی که در اتاق خواب هایی که بدون تخت هستند می تواند استفاده شود گذاشتن مبل های شنی در این اتاق ها است. مبل های شنی یکی از بهترین وسایلی هستند که می‌توانید برای خواب های کوتاه و نشستن های خود از آن استفاده کنید. این مبل‌ها به خاطر ظاهر جذاب و منحصر به فردی که دارند جلوه چشمگیری به اتاق خواب شما خواهند داد.

 

اگر می خواهید اتاق خواب شما که فاقد تخت خواب است ظاهر منحصر به فردی داشته باشد و نبود تخت دیگر به چشم افراد و خود شما نیاید می توانید از مبلمان تابی برای تزیین اتاق خواب خود استفاده کنید. به کار بردن این نوع مبل ها در اتاق خواب می تواند چهره جذابی به اتاق خواب شما بدهد. هیچ وقت در چیدمان و تزیین اتاق ها از گوشه های دیوار ها غافل نشوید. شما می توانید در گوشه اتاق رختخواب های خودتان را بر روی یکدیگر قرار دهید و روی آن یک ملحفه خوشرنگ و مرتب قرار دهید و روی آن کوسن ها و بالش های رنگارنگ را به صورت تکیه داده به دیوار قرار دهید که هم جایی برای نشستن و استراحت شما باشد و هم ظاهر زیبایی را به اتاق شما ببخشد.