بیشتر افراد هنگامی که می خواهند برای منزل خود دکوراسیون مشخصی را تعیین کنند نیاز به وسایلی از جمله مبل و میز و غیره دارند و برای اینکه دکوراسیون منزل آنها بهترین در نوع خودش باشد لازم است که وقتی زیادی برای خرید این وسایل صرف کنند.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

بیشتر افراد وقتی که می خواهند برای منزل خود مبلمانی تهیه کنند بیشتر به اندازه و سبک و شکل مبل ها توجه می کنند ولی ما پیشنهاد می کنیم در کنار این فاکتورها مبلمانی را انتخاب کنید که حتما پارچه مبل آنها بسیار مناسب باشد و کیفیت و کارایی مد نظر شما را داشته باشد تا مدت زمانی که شما دلتان می‌خواهد برای شما کار کند. البته در نظر داشته باشید که هر چه کیفیت و جنس بهتری خریداری کنید لاجرم هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

وقتی که میخواهید برای مبلمان خود پارچه رومبلی انتخاب کنید فقط به دنبال زیبایی و جلب توجه نباشید. سعی کنید جنس مبلمان به گونه‌ای باشد که هم راحتی داشته باشد و لمس آن به شما حس خوبی بدهد و هم برای آن نوع از مبلمان که شما مد نظر دارید پوشش خوبی باشد و شست و شوی آن برای شما کار دشواری نباشد.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

وقتی که تمام این مواردی که گفته شود را رعایت کردید می‌توانید ادعا کنید که بهترین انتخاب را داشته اید و سعی کنید مبلمان همیشه به گونه‌ای باشد که با سبک اصلی دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد و برای این که در این زمینه آگاهی کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های دیگر این سایت که در مورد مبل های راحتی و انتخاب بهترین نوع مبل وجود دارد را مطالعه کنید. در این مقاله سعی داریم تا برای شما نکاتی را بازگو کنیم که بتوانید بهترین انتخاب را برای تعیین پارچه رومبلی برای مبلمان منزل خود داشته باشید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

انواع پارچه مبل

با توجه به تقاضای زیاد افراد و تنوع سلیقه ها پارچه های رومبلی در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود است و شما با توجه به سلیقه و هدف خود می توانید مورد مد نظرتان را انتخاب کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پارچه های رومبلی می‌توانند از مواد طبیعی دست ساز یا حتی ترکیبی باشند که هر کدام از مواردی که گفته شد یک سری مزایا و یکسری معایبی دارند که وقتی شما می خواهید تصمیم به انتخاب و خرید بگیرید باید اولویت های تان را مشخص کنید تا بتوانید پارچه مناسب را انتخاب کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پارچه رومبلی نخی

معمولا پارچه های رومبلی که از جنس نخ هستند بادوام و نرم هستند و همین نرم بودن باعث می شود که خیلی زود چین و چروک بیفتند و کثیف شوند. برای پارچه های روی تخت و ملافه ها می توانید از این پارچه های نخی استفاده کنید اما برای پارچه های رومبلی جنس نخی زحمت زیادی دارد و لازم است که شما در نگهداری از آن بسیار دقت عمل داشته باشید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

یکی دیگر از مزایای پارچه های نخی این است که در صورت آلوده شدن به مواد مختلف خیلی راحت با آب و صابون می توانید آنها را پاک کنید و از آلودگی پاک کنید ولی در عین حال اگر پارچه های نخی مقابل آفتاب قرار بگیرند خیلی زود شروع به کدر شدن و از دست دادن رنگ فابریک خود می کنند که این یکی از نکات منفی این نوع پارچه ها می باشد.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پارچه کتان برای مبلمان

معمولا پارچه های کتان از جنس الیاف گیاهان هستند که شما هر سبک کوراسیونی که برای منزل انتخاب کنید یعنی چه سبک رسمی باشد و چه غیر رسمی می توانید از پارچه های کتان برای مبلمان خود استفاده کنید. 

 

جنس پارچه رو مبلی

 

از جمله مزایا و معایبی که پارچه های کتان دارد این است که مقاومت بالایی در برابر آلوده شدن و کثیف شدن دارند ولی خیلی راحت چروک می شوند. ولی در عین حال به راحتی شسته می شوند و اگر آنها را به خشک شویی بدهید می‌توانید مانند روز اول تحویل بگیرید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

ترکیبی از مواد مصنوعی برای پارچه مبلی

با توجه به نیازی که مردم دارند در بعضی از موارد پارچه های نخی برای آنها جوابگو خواهد بود و نمی توانند از پارچه‌های کتان استفاده کنند. پارچه هایی با بافت مصنوعی که ساخته دست خود انسان است تولید شده است که این پارچه ها مقاومت بیشتری در برابر آلودگی و کثیفی دارند و رنگ خود را به راحتی از دست نمی‌دهند.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

در برخی از مدل های پارچه های رومبلی ترکیب بافت مصنوعی و طبیعی را مشاهده می کنید که سعی شده است مزایای هر دو نوع را داشته باشد. معمولا پارچه‌هایی که ترکیب نخ و پلی استر هستند نرم و لطیف می باشند و در عین حال مقاومت زیادی در برابر آلودگی و  چرک شدن دارند ولی خب معمولا این پارچه ها هزینه زیادی برای شما خواهند داشت.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

برخی پارچه ها می توانند گزینه خوبی برای پارچه رومبلی باشند زیرا هم سبک و نرم هستند و هم در برابر شروع شدن و چین خوردن و آلودگی مقاوم هستند و شما در صورتی که فضای دکوراسیون تان به گونه ای است که مبلمان در معرض نور آفتاب هستند بهتر است از این نوع پارچه برای رومبلی استفاده کنید.

 

بیشتر مبلمانی که برای فضاهای خارج از منزل و در معرض محیط و نور آفتاب ید می‌شوند از همین جنس پارچه برای رومبلی آن استفاده می‌شود تا بتوانند مقاومت زیادی در برابر این شرایط داشته باشد. بعضی از این پارچه ها با روش‌های خاصی تمیز می شوند و بعضی دیگر به راحتی با شستشوی عادی پاکیزه می‌شوند.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

از بین پارچه های مختلف ترکیبی یا مصنوعی نایلون ها جزو مقاوم ترین بافت هایی هستند که می توانید به عنوان پارچه بر روی مبل خود قرار دهید. این پارچه های رومبلی دوام بسیار زیادی دارند و بعضی از تولیدکنندگان ظرافت زیادی به خرج داده‌اند و مخمل و نایلون را با هم ترکیب کردند تا هم پرزدهی پارچه ها کمتر شده باشد و هم خراش خوردگی پیدا نکنند. ولی باید بدانید که این پارچه ها در برابر نور خورشید مقاومت زیادی ندارند و شما به تنهایی در منزل نمی توانید آنها را شستشو دهید و باید از یکسری محلول های خاص و روش های ویژه ای برای شستن این نوع مبلمان استفاده کرد.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پلی استر یکی از پارچه های رومبلی است که دوام و مقاومت بسیار زیادی دارد و معمولاً تولیدکننده ها سعی می کنند به صورت ترکیبی با بافت های دیگر این ترکیب را وارد پارچه های رومبلی کنند که مقاومتشان در برابر نور خورشید زیاد است. بعضی از پارچه هایی که از این جنس هستند به راحتی با آب و صابون شسته می شوند ولی بعضی از آنها حتما لازم است که از روش ها و محلول های خاصی برای تمیز کردنشان استفاده شود.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پارچه های مقاوم در برابر لکه

پارچه های مختلف معمولاً به علت بافت های مختلفی که دارند مقاومتشان در برابر آفتاب و لکه متفاوت است. در بعضی از پارچه ها بافت ها مقاومت زیادی دارند در برابر آلودگی و این به خاطر این است که بافت آنها به گونه ای طراحی شده است که رطوبت را دفع می‌کند و نمی‌گذارد که لکه و کثیفی جذب این پارچه ها بشود.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

پارچه مناسب برای کوسن

پارچه هایی که شما می توانید برای روکش کوسن ها استفاده کنید انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها قابلیت شستشو با آب را دارند و بعضی از آنها لازم است که حتما برای تمیز شدن به خشکشویی بروند. پارچه هایی که به عنوان روکش کوسن ها استفاده می شود چون زیاد در دسترس افراد هستند و دستمالی می شوند بهتر است از جنس های باشند که چرک تاب تر باشند و در عین حال شستشوی آنها راحت تر باشد.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

نگهداری از پارچه مبل ها

وقتی افراد مختلف بر روی مبلمانی که در منزل شما هست نشست و برخاست می‌کنند معمولا آلودگی را وارد سطح مبلمان شما می کنند. برای این که از انباشته شدن این آلودگی ها جلوگیری کنید بهتر است که هر ماه یک بار آن را وکیوم کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

وقتی که می خواهید مبلمان خریداری کنید سعی کنید حتما به طور دقیق بدانید که برای روکش این مبلمان از چه پارچه ای استفاده شده است تا بتوانید از روش مشخص خود روکش آن را شستشو دهید و لازم نباشد گزینه های مختلف را امتحان کنید که هم هزینه صرف شود و هم پارچه مقاومتش را از دست بدهد.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

دوام انواع پارچه های رومبلی

وقتی که عبارت روکش مبل را در اینترنت جستجو می کنید با عبارت های مختلفی رو به رو می شوید که یکی از آنها مربوط به دوام پارچه های رومبلی است. وقتی که افراد بر روی مبل نشست و برخاست می‌کنند به علت جلو و عقب حرکت دادن پارچه ها مقاومت آنها متفاوت خواهد بود که معمولا با یک آزمونی به انواع مختلف پارچه رتبه‌دهی می‌کنند و برای اینکه پارچه روکش مبلمان شما امتیاز بالایی داشته باشد باید حداقل 9 هزار و حداکثر 15 هزار امتیاز داشته باشد. پارچه هایی که بالاتر از 15000 امتیاز داشته باشند مرغوب ترین ها هستند و 9 هزار تا 15 هزار امتیاز متوسط ها هستند و اگر از این محدوده پایین تر باشد جنس پارچه های بسیار معمولی و سطح پایین هستند.

 

جنس پارچه رو مبلی