یکی از قسمت هایی که در هر خانه ای مورد توجه بیشتر خانم‌های خانه قرار دارد و سعی می کنند برای تزئین آن انرژی زیادی را صرف کنند، آشپزخانه و بخش های مربوط به غذا می باشد و در بین این ها میز غذاخوری یکی از اجزایی است که خانم ها به وجود آن اهمیت زیادی می دهند و برای خرید آن خیلی وسواس به خرج می‌دهند زیرا قرار است غذایی که ساعت ها برای پخت آن زحمت کشیدند بر روی این میز قرار بگیرد و سرو شود و تمام این موارد برای آنها دارای اهمیت زیادی است.

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه شیشه ای فلزی استیل

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه کلاسیک سلطنتی

 

هنگامی که می‌خواهید میزناهارخوری مورد پسند خود را انتخاب کنید حتماً توجه کنید که سبک میز نهارخوری که قرار است خریداری کنید با سبک دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد و هارمونی منزل به هم نخورد. به طور مثال اگر فضای منزل شما کلاسیک و سنتی است و از مبل های سنتی در خانه خود استفاده کرده اید سعی کنید میز نهارخوری شما هم کلاسیک باشد تا یکنواختی دکوراسیون به هم نخورد و در ذوق نخورد. پس اگر به دنبال خرید جدیدترین و جذابترین مدل میز نهار خوری برای منزل خود هستید پیشنهاد می کنیم که مقاله پیش رو را دنبال کنید. در این مقاله سعی شده است که زیباترین مدل های میز ناهار خوری به همراه نکات مهمی برای انتخاب میز ناهارخوری متناسب با دکوراسیون منزل آورده شود.

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه شیشه ای

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه پارچه ای توسی

 

سعی کنید تخمین مناسبی مناسبی از فضایی که قرار است میز ناهار خوری و صندلی ها در آن چیده شود داشته باشید یعنی فضایی را در نظر بگیرید که فاصله لازم برای رفت و آمد و نشست و برخاست برای افراد وجود داشته باشد. ممکن است این فضا اتاق یا آشپزخانه و یا یک قسمتی از پذیرایی باشد ولی سعی کنید حتما فضای مناسب و فواصل مورد نیاز از دیوارها را رعایت کنید. طرحی که برای هر میز به کار می رود بستگی به سبکی دارد که بر روی آن پیاده می‌شود که این سبک به اتاق مورد نظر بستگی دارد.

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه

 

در نظر داشته باشید که این طرح‌ها کار شما را محدود نمی کند زیرا فرم و شکل میز ها تنوع بسیار زیادی دارد و در بعضی مواقع حالت های ابتکاری و رویه های جالبی به کار گرفته شده است که باعث می شود میز شما خاص و چشمگیر باشد. ممکن است میزناهارخوری که شما خریداری می‌کنید شیشه‌ای باشد یا ترکیب موادی مانند چوب و شیشه باشد که باعث می شود ظاهر نیز جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسد. همچنین اگر بر روی پایه ها و رویه میز طرحی کار شده باشد باعث می شود که زیباتر به نظر برسد.

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه صندلی پارچه ای توسی

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه نیمکت دار

 

در بین مردم میزهای چوبی همیشه محبوبیت بسیار زیادی داشته است اما در نظر داشته باشید که نگهداری این میزها و سالم نگه داشتن آنها مقداری سخت است زیرا باید به مراقب باشید که آب به این میزها برخورد نکند و چون این میزها برای ناهار خوری خریداری شدند ممکن است بسیار در معرض آب قرار گیرند و نیاز به مراقبت زیادی دارند.

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه تاشو کم جا

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه جزیره صندلی اپن چوبی

 

همچنین میزهایی که رویه شیشه ای دارند باعث می شود اثر انگشت بر روی آنها سریع نشان داده شود و مدام نیاز به تمیز کردن داشته باشند.​ اگر اتاقی که میز ناهار خوری باید در آن قرار ‌دهید کوچک است سعی کنید میزهایی را انتخاب کنید که در قسمتی از خود دارای کشو باشند که وقت هایی که نمی خواهید از میز غذاخوری استفاده کنید کشوها را ببندید تا فضای بیشتری برای شما ایجاد شود.

 

باز هم اشاره می کنیم که وقتی که میخواهید میز و صندلی استاندارد خریداری کنید باید توجه کنید که ارتفاع نیز با مشخصات فیزیکی کاربران آن سازگار باشد. مثلا اگر افرادی که قد خیلی بلند دارند در خانواده دارید نباید سراغ میزهای بروید که خیلی کوتاه هستند.​

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه نیمکت دار

 

میز ناهار خوری چوبی آشپزخانه  فلزی استیل مشکی قرمز