یکی از جذاب ترین مواد و مصالحی که در ساختن بیشتر وسایل مورد استفاده قرار میگیرد چوب ها هستند که معمولاً از چوب ها برای ساخت وسایل مختلفی که در دکوراسیون داخلی منازل حضور دارند استفاده می کنند. وقتی که از چوب ها در یک محیطی استفاده می کنید باعث می‌شوید که در آن محیط حس طراوت و تازگی وجود داشته باشد و نشاطی که در طبیعت وجود دارد به افراد منتقل می شود و باعث می شود که از حضور وسایل چوبی در یک محیط احساس آرامش به افراد دست دهد.

 

دکور چوبی

 

وجود چوب ها علاوه بر این جذابیت‌ها باعث می شود که شما خانه گرم تری داشته باشید. شما می‌توانید از این چوب ها در شکل های مختلف برای منزل خود استفاده کنید مثلا می توانید از چوب ها به عنوان کفپوش در کف خانه هایتان استفاده کنید، و همچنین مبل ها و کمد و سایر وسایل تختخواب و غیره از جنس چوب داشته باشید. حتی می توانید وسایل دکوری منزل خود را استفاده از چوب ها تهیه کنید. پس اگر خیلی خوب دقت کنید متوجه می شوید که یکی از پرکاربردترین وسایلی که در خانه ها و در بیشتر قسمت ها وجود دارد همین چوب ها هستند که می‌توانند جذابیت ویژه‌ای را به محیط زندگی شما ببخشند.

 

دکور چوبی

 

انواع سبدهای حصیری و چوبی کاربردی و تزیینی

به علت تعدد زیادی که وسایل آشپزخانه دارند از جمله ی ظرف و ظروف و مواد خوراکی و غیره بیشتر خانم‌های خانه برای اینکه این نظم را در آشپزخانه به وجود بیاورند دچار سردرگمی می‌شوند. مخصوصاً اگر خانه آنها کوچک باشد و کابینت های آنها پر شود از وسایلی که در دسترس آنها قرار میگیرد آنها به دنبال وسایلی هستند که بتوانند برای نظم دهی به محیط از آنها استفاده کنند.

 

دکور چوبی

 

یکی از راهکارهایی که به این خانم ها پیشنهاد می‌کنیم استفاده از سبدهای حصیری چوبی در آشپزخانه ها هستند. شما می توانید حتی آنها را به دیوار آشپزخانه هم نصب کنید و یا اینکه در قفسه هایی که در آشپزخانه شما وجود دارد بگذارید و درون آنها را با هر چیزی که مد نظر شماست پر کنید با این کار هم به زیبایی ظاهری خانه کمک کرده اید و هم وسایل اضافی را از جلوی دست برداشته اید و به آنها نظم و ترتیب داده اید.

 

دکور چوبی

 

ظروفی از جنس حصیر، انتخاب با سلیقه ها

در هر خانه ای اتاقی که مخصوص غذاخوری است و یا فضایی که در آن پذیرایی ها انجام می شود جایی است که افراد مجبور هستند ساعت ها در آن بنشینند و معمولا تمایل دارند در این محیط ها آرامش داشته باشند تا بتوانند با خیال آسوده غذای خود را میل کنند و از جمله مواردی که در این آسایش به آنها کمک می کند علاوه بر مبلمان راحت و میز و صندلی های استاندارد فضایی است که در آن محیط حاکم است. اگر محیط به نحوی چیده شده باشد که زیبایی چشمگیری داشته باشد باعث می‌شود این افراد از قرار گرفتن در این محیط ها حس بهتری داشته باشند و یکی از کارهایی که می توانید در جهت این زیباسازی انجام دهید نصب کردن ظروف چینی قدیمی یا ظرف های حصیربافی روی دیوار است.

 

دکور چوبی

 

ساخت انواع جاشمعی ها با استفاده از چوب

وقتی که شما از چوب ها به همراه لوازم جذاب دیگری مثل شمع استفاده می کنید باعث می شوید که وسایلی که تولید می شوند ظاهری با زیبایی چندین برابر داشته باشند و ذوق و احساس افراد را تحریک کنند. اگر دیدید در گوشه و کنار باغچه یا باغ شما تنه درختی شکسته و روی زمین افتاده آنها را بردارید و اگر خودتان و وسایل مورد نیاز را ندارید آن را به نجار بسپارید تا برای شما تمیز کنند و درون آن یک حفره ایجاد کند تا شما بتوانید داخل آن شمع قرار دهید و با گذاشتن این شمع ها در محیط ظاهر خیلی جذابی را در محیط برقرار کنید.

 

دکور چوبی

 

خلق زیباترین شمعدان های چوبی 

شما می توانید با استفاده از چوب هایی که در کمی قبل تر برای شما در موردش صحبت کردیم جا شمعی درست کنید که با توجه به خلاقیت و ذوق شما طرح های مختلف جاشمعی های چوبی می تواند بسیار متفاوت باشد و جالب است بدانید که با استفاده از همین چوب ها می توانید کارهای جذاب دیگری انجام دهید و کلی دکوری های چوبی درست کنید.

 

دکور چوبی

 

ساخت انواع ساعت های فانتزی با طناب، حصیر و چوب

اگر به طناب های حصیری ضخیم نگاه کرده باشید حتما برای شما ظاهر زیبایی دارند و بیشتر افراد استفاده از این طناب ها را دوست دارند و به خاطر انعطاف پذیری که در این طناب ها موجود است شما می توانید برای ساخت وسایل دکوری خلاقانه از آن ها استفاده کنید مثلا یکی از وسایلی که می توانید با استفاده از این طناب های حصیری تولید کنید ساعت ها هستند و این طناب ها را معمولا از بازار گل یا گل فروشی ها می توانید تهیه کنید و برای درست کردن پایه برای این ساعت ها از تکه های چوب های نازک استفاده کنید. شما می‌توانید حتی  اعداد و عقربه های ساعت را با استفاده از چوب ها تهیه کنید و یک موتور ساعت از ساعت فروشی های قدیمی بخرید و این ساعت را در منزل تولید کنید.

 

دکور چوبی

 

جلوه گری گلدان های پر از شاخه های خشک و میوه های کاج

یکی از دکوری های جذابی که می‌توانید با استفاده از وسایل کاملا ارزان و رایگان درست کنید گلدان هایی هستند که در خانه های شما پیدا می شوند مثلا یک گلدان کریستالی زیبا را بردارید و درون آن را با میوه های کاج پر کنید و لا به لای این میوه های کاج شاخه های خشک درختان را قرار دهید و با این کار یک گلدان منحصر به فرد و زیبا را در منزل خود خواهید داشت.

 

دکور چوبی

 

ساخت دکوری با شاخه های خشک درختان و شمعدان ها

می توانید از شاخه های خشک درخت ها برای درست کردن جاشمعی هم استفاده کنید به این صورت که یک لیوان یا یک ظرف بلوری را بردارید و اطراف آن را با استفاده از شاخه های خشک درختان بپوشانید و داخل آن یک شمع قرار دهید و می توان گفت که حالا شما یک شمعدان زیبای دست ساز دارید که زیبایی منزل شما را بیشتر خواهد کرد و در عین حال هزینه ای هم برای شما بر نخواهد داشت.

 

دکور چوبی