یکی از مهمترین قسمت های فضای آشپزخانه ویترین آن است که می تواند قسمت چشمگیر و جذاب فضای آشپزخانه باشد و در صورتی که تزیین این ویترین به صورت صحیح و هوشمندانه باشد می تواند ظاهر آشپزخانه را بسیار چشم نواز کند. دغدغه ای که خیلی از خانم های خانه دار با آن درگیر هستند تزیین فضا و بوفه آشپزخانه است که در این مقاله سعی کرده ایم که نکات حائز اهمیت در این مورد را بیان کنید.

 

آشپزخانه

 

برای اینکه ویترین آشپزخانه را تزیین کنید باید به سبک دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود توجه کنید و اگر کابینت آشپزخانه شما به قسمت نشیمن و پذیرایی منزل مشرف است باید در تزئین آن دقت عمل بیشتری داشته باشید و سعی کنید که با سبک منزل و دکوراسیون و مبلمان همخوانی داشته باشد.

 

دکوری ها و ظروف کریستال و چوبی، شمع های دکوراتیو، لوازم دکوری در یک زمینه رنگی مناسب و یا ظروف چای خوری و قدیمی مواردی هستند که می توانید از آن برای تزیین بوفه آشپزخانه خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که از لوازم دکوری به صورت محدود و جزیی استفاده کنید تا جلوه ی خود را در محیط از دست ندهند به خصوص اگر فضای آشپزخانه و دکوراسیون شما کوچک است.

 

ایده های چیدمان ظروف در بوفه و کمدهای دکوری

بیشتر خانم های ایرانی علاقه دارند که ظرف های زیبا و گران قیمت خود را در ویترین ها به نمایش بگذارند که گاها هم به خاطر کمبود جا در خانه های کوچک این کمدها به عنوان کمد ظرف غذاخوری استفاده می شود. شرط لازم برای استفاده از این وسیله ها و زیباسازی خانه داشتن آگاهی کافی از قوانین دکوراسیون و چیدمان است.

 

گام اول : انتخاب بزرگ ترین ها

برای این که چیدمان ویترین را شروع کنید لازم است که تمام وسایل آن را خالی کنید و به ترتیب مراحل ای که به شما می‌گوییم را انجام دهید. اول از همه ظرف های بزرگ و مهم را انتخاب کنید و در پایین ترین طبقه در وسط ویترین قرار دهید. منظور از ظرف های بزرگ و مهم آن هایی هستند که بلندتر هستند و یا وزن بیشتری دارند.

بعد از اینکه این مرحله را انجام دادید ظرف ‌هایی که ارتفاع های بلند و متفاوت دارند را به صورت یکنواخت در طبقه های مختلف بوفه یا ویترین قرار دهید و برای اینکه این کار را آسان تر انجام دهید بهتر است که آنها را به گروه های سه تایی تقسیم کنید و در قفسه از چپ به راست ظرفهای بلند کوتاه و سنگین و ظرف های بلند را قرار دهید. بهتر است ظرف های کوچک و شفاف را در بالاترین طبقه ی بوشهر و ویترین خود قرار دهید.

 

گام دوم : اصول چیدمان ظروف کوچک تر در ویترین

برای اینکه ظرف های کوچکتر و سبکتر را در ویترین بچینیم باید به این نکته توجه کنید که چه وقت هایی به این ظرف ها نیاز دارید. اگر این ظرف ها جزو ظرف هایی هستند که موقع مهمانی ها و مناسبت ها از آنها استفاده می کنید و ممکن است که چند بار آنها را از ویترین بردارید، بهتر است که بشقاب ها را از کوچک به بزرگ به صورت عمودی قرار دهید و همچنین از پایه های آماده برای نگهداری آنها استفاده کنید به آن تکیه دهید. یکی دیگر از روش هایی که می توانیم ظرف ها در ویترین بچینید این است که بشقاب ها را از بزرگ به کوچک به صورت افقی بچینید و بر روی آنها کاسته یا فنجان قرار دهید.

 

گام سوم : نحوه ی چیدمان فنجان و لیوان در بوفه و ویترین

فنجان ها و لیوان ها در ابعاد و اندازه های مختلف از ظروفی هستند که در بیشتر ویترین و بوفه ها چیده می‌شوند برای اینکه بتوانید آنها را به درستی در وسط قرار دهید باید لیوان های هم اندازه را در مقابل بشقاب هایی که به ویترین تکیه داده اید بگذارید و یکی دیگر از راههای مناسب برای چیدمان این است که بخش کاملی از ویترین را در نظر بگیرید و همه آنها را آنجا بچینید. باید توجه داشته باشید که لیوان ها در طبقه‌های بالایی قرار داده شوند و ظروف بزرگتر و پارک‌ها هم طبقات پایین تر گذاشته شوند. بهتر است که نورپردازی ویترین هم خوب باشد تا جذابیت آن را دوچندان کند بخصوص اگر از کریستال استفاده می کنید.

 

آشپزخانه

 

گام چهارم : قرار دادن ظروف شیک  در بوفه ها

در آخرین مرحله در چیدمان بوفه و ویترین باید بگوییم که بهتر است علاوه بر اینکه ظرف های غذا خوری را در دکوری ها چیدید، از ظرفهای شیک هم برای چیدمان استفاده کنید. به طور مثال مجسمه ها و زیورآلات، قاب عکس و گلدان گزینه‌های مناسبی برای چیدمان هستند. اینکه کدام یک از انواع دکوری ها را در خود قرار دهید به چیدمان شما بر می گردد و باید توجه داشته باشید که همخوانی و هارمونی سبک و محیط به هم نخورد. دست آخر به چیزهایی که در ویترین چیده اید با دقت و با فاصله نگاه کنید و مطمئن شوید که هر ظرف در جایی که شما میخواستید قرار گرفته است.

 

آشپزخانه