منو
سبد خرید شما
نظرات کاربران
انتخاب پارچه

راهنما و جدیدترین طراحی دکوراسیون منزل مشاهده کنید

کمد دیواری پذیرایی

از بین وسایل مختلفی که در قسمت های مختلف خانه قرار دارند ، کمد دیواری ها نقش بسیار کاربردی، مفید و موثری در خانه ها دارند ، به این علت که کمد دیواری ها فضایی از محیط اصلی خانه را اشغال نمی کنند و در عین حال با طبقات و فضایی که در اختیار دارند می ‌توان در آن ها وسایل مختلف زیادی را جای داد و در خانه نظم بیشتری برقرار کرد . همچنین به خلوت‌تر شدن خانه نیز کمک زیادی می‌کنند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد انواع مختلف مدل کمد دیواری پذیرایی به همراه کاربردها و ویژگی های آن ها و همچنین تفاوت های آن ها صحبت کنیم.

 

مدل کمد دیواری پذیرایی

 برای انتخاب مدل کمد دیواری پذیرایی هم باید مانند کمد دیواری اتاق خواب، حساسیت زیادی به خرج دهید و همه فاکتورهای مورد نظر را قبل از خرید در نظر بگیرید تا بتوانید هزینه ای که بابت خرید کمد دیواری پذیرایی پرداخت می کنید در جای درستی استفاده کرده باشید و اگر کمد دیواری ها در جای درستی از خانه قرار گرفته باشند کمک زیادی به چیدمان دکوراسیون منزل هم می کنند.

 کمد دیواری ها در هر خانه ای جزو عناصر بسیار مفید و موثر هستند، مخصوصا اگر خانه ای انباری یا قسمت مجزا برای قرار دادن وسایل نداشته باشد، اهمیت کمد دیواری چندین برابر می ‌شود و یک فضایی برای قرار دادن وسایل و منظم تر شدن فضای خانه ایجاد می‌ شود و باعث می ‌شود که وسایل اضافی در دکوراسیون به کمد منتقل شود و فضای خانه دلبازتر به نظر برسد.

 

طرح و رنگ کمد دیواری پذیرایی

 خوشبختانه طراحان و تولیدکنندگان با توجه به نیاز مشتری ها برای کمد دیواری پذیرایی، تنوع طرح و رنگ و سبک این کمد دیواری ها را افزایش دادند و شما با هر میزان بودجه ‌ای که در اختیار دارید و هر سلیقه ای که داشته باشید ، می توانید در نهایت کمد دیواری بسیار زیبایی را برای قسمت پذیرایی خود انتخاب کنید. به همین دلیل انتخاب طرح کمد دیواری برای پذیرایی اهمیت زیادی دارد و می توانید با انتخاب کمد دیواری مناسب، علاوه بر نظم دادن به خانه، فضا را زیباتر و جذاب تر کنید و بعضی از کمد دیواری ها آنقدر زیبا هستند که یکی از المان های تزئینی در خانه به حساب می آیند.

 

 در داخل کمد دیواری های پذیرایی وسایل مختلفی مثل لباس ‌ها و اتو و غیره می‌تواند جای داشته باشد و هر چیزی که در خانه شما جای مشخصی ندارد ، می تواند در کمد دیواری جایگاهی را به خود اختصاص دهد و در نهایت می‌توان گفت که مهم ترین هدف مدل کمد دیواری اتاق پذیرایی، برقراری نظم و ترتیب در دکوراسیون فضای داخلی منزل است.

 اما برای خرید کمد دیواری پذیرایی باید ویژگی ها و موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد و با توجه به این موارد می‌توانید خرید بهتری داشته باشید.

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

 ویژگی های یک کمد دیواری مناسب

اگر از کمد دیواری برای خانه خود استفاده می کنید بهتر است موقع انتخاب توجه کنید که کمد شما دارای چهار چوب فلزی باشد زیرا چهارچوب های فلزی استحکام بسیار بیشتری دارند و اگر حتی به صورت دوبله هم از ام دی اف در ساخت چهار چوب استفاده شده باشد، باز هم چارچوب های فلزی مقاومت بیشتری دارند و وقتی که وسایل زیادی داخل کمد دیواری شما قرار داشته باشد تازه متوجه تفاوت و ارجحیت چارچوب های فلزی می شوید . زیرا چارچوب ‌های فلزی زوار دارند و طبقه ‌های کمد دیواری داخل زوارها فرو می ‌روند و هر وزنی را با هر میزانی می توانند تحمل کنند و مثل طبقه‌ های کمد دیواری هایی که چارچوب آن ها چوبی است ورم نمی کنند و هرز نمی شوند.

 در کمد دیواری های پذیرایی که از نوع ریلی هستند یراق آلات اهمیت بسیار زیادی دارد و چون در بازار انواع چینی آن ها خیلی زیاد است ، در انتخاب محصول با کیفیت توجه زیادی داشته باشید.

 

 قیمت کمد دیواری پذیرایی

قیمت کمد دیواری ها بستگی زیادی به مدل کمد دیواری پذیرایی شما دارد و شما باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید و همچنین بودجه ای که دارید برای سازنده مشخص کنید که چه ابعادی از کمد دیواری با چه تعداد طبقه و کشو مورد نظر شما است و با توجه به اطلاعاتی که شما می ‌دهید قیمت نهایی مشخص می شود.

 

متریال سازنده کمد دیواری پذیرایی

 در انتخاب کمد دیواری پذیرایی کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد و چون یک وسیله بسیار کاربردی است و مدام با آن سر و کار دارید ، هرچه کیفیت آن بالا تر باشد مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید و نیازی به پرداخت هزینه دوباره بعد از چند وقت نخواهید داشت. پس در خرید کمد دیواری پذیرایی باید به جنس، طرح و رنگ و موارد این چنینی توجه زیادی داشته باشید.

 

 ابعاد کمد دیواری پذیرایی

 برای تعیین ابعاد و متراژ کمد دیواری پذیرایی باید طول دیواری که قرار است کمد در آن نصب شود اندازه گیری شود و در ارتفاع کمد ضرب شود تا متر مربع کمد دیواری شما به حساب آید و معمولاً ارتفاع کمد دیواری ها را تا زیر سقف در نظر می‌گیرند. توجه داشته باشید که برای کمد دیواری اگر بخواهید درب لولایی را به درب ریلی تبدیل کنید طول کمد در ارتفاع ضرب می شود و متراژ آن به حساب می آید.  اگر تمایل داشته باشید که در قسمت بالای کمد دیواری پذیرایی شما یکسری باکس هایی هم برای قرار دادن چمدان ها و وسایل بزرگتر که خیلی در دسترس نیستند قرار دهید از شما هزینه جدا از ساخت کمد دیواری گرفته می شود.

 

 کمد دیواری پذیرایی چند منظوره

با توجه به اینکه امروزه بیشتر خانواده ها در خانه های کوچک و نقلی زندگی می کنند ، خیلی از آنها تمایل دارند که کمد دیواری که برای پذیرایی آن ها یا قسمت های مختلف خانه ساخته می شود طوری باشد که تخت و کمد در یک قالب ساخته شوند و در نهایت صرفه‌ جویی در فضای خانه انجام شود و در مواقعی که نیاز به رختخواب ندارند در دیوار جمع شود و بتوانند از فضای خانه استفاده کنند.

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

 

کمد دیواری پذیرایی

سوالات متداول

1- .ویژگی های کمد دیواری پذیرایی خوب چیست؟

اگر تصمیم دارید در قسمت پذیرایی و نشیمن خانه خود از کمد دیواری استفاده کنید، بهتر است علاوه بر ویژگی ظاهری و زیبایی به جاداری کمد و متریال سازنده آن هم توجه کنید و بهتر است ابعاد متناسب با فضا در نظر گرفته شده باشد و طوری باشد که بتوانید وسایل مختلفی که باید در آن قرار دهید داخل آن جا دهید.

2- آیا نیازی به هماهنگی سبک کمد دیواری پذیرایی با دکوراسیون منزل هست؟

بله، یکی از اصلی ترین نکاتی که باید برای خرید کمد دیواری پذیرایی به آن توجه داشته باشید هماهنگی بین سبک دکوراسیون و سبک کمد دیواری پذیرایی است، زیرا فضای زیادی از قسمت نشیمن خانه را اشغال می کند و به چشم مخاطبان می آید و بهتر است هماهنگی برقرار باشد تا زیبایی دوچندان شود.

3- آیا استفاده از کمد دیواری پذیرایی با درهای آیینه ای تاثیری در بزرگتر نشان دادن خانه خواهد داشت؟

بله قطعاً استفاده از آینه زیاد در خانه های کوچک می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد اما به این شرط که آینه ها در مقابل قناسی خانه قرار نگرفته باشد زیرا در این شرایط این نقص ها را چند برابر می کند و همچنین اتاق هم باید همیشه مرتب و منظم باشد، زیرا در صورت شلوغ بودن این شلوغی خیلی بیشتر از حد واقعی نشان داده می شود.

4- آیا میتوان از کمد دیواری پذیرایی به عنوان میز تلویزیون استفاده کرد و جایی را برای تلویزیون قرار داد؟

بله، یکی از جدیدترین مدل های طراحی کمد دیواری پذیرایی تلفیق آن با میز تلویزیون ها می باشد و این چند منظوره بودن باعث صرفه جویی در فضا و زیباتر شدن دکوراسیون می‌شود مخصوصاً در خانه های کوچک که فضای زیادی در اختیار وسایل قرار ندارد.

5- برای تعیین ابعاد کمد دیواری پذیرایی باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

برای مشخص کردن متراژ و ابعاد کمد دیواری پذیرایی باید طول دیواری که کمد باید در آن نصب شود اندازه گیری شده و در ارتفاع کمد ضرب شود تا اندازه کمد دیواری پذیرایی با متر مربع محاسبه شود و بهتر است ارتفاع کمد دیواری تا سقف در نظر گرفته شود.

6- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون کمد دیواری پذیرایی به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

7- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم دکور پلاس اجرا می گردد .

8- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون کمد دیواری پذیرایی چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.