منو
سبد خرید شما
نظرات کاربران
انتخاب پارچه

راهنما و جدیدترین طراحی دکوراسیون منزل مشاهده کنید

اتاق خواب عروس

بهترین تزئین و دکوراسیون اتاق خواب عروس به همراه نمونه

در هر خانه ای اتاق خواب حکم مکانی برای آرامش و رهایی از استرس های روزانه را دارد و از همین رو نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق خواب اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند. اهمیت چیدمان دکوراسیون اتاق خواب وقتی بیشتر حس می‌ شود که برای افرادی باشد که اولین منزل مشترک خود را تجربه می‌کنند و دکوراسیون منزل مشترک زوج های جوان اهمیت بسیار زیادی دارد و باید نکات مختلفی را برای طراحی دکوراسیون و تزئینات اتاق خواب عروس ایرانی در نظر گرفته باشید تا نتیجه کار سرشار از انرژی و حس مثبت باشد.

با توجه به اینکه علم دکوراسیون داخلی روز به روز گسترده‌ تر می‌شود، حتی افراد معمولی هم سعی می‌کنند از قوانین و اصول دکوراسیون داخلی برای چیدمان منزل خود آگاه شوند و از آن ها استفاده کنند. خیلی از عروس و داماد ها هم برای چیدمان اولین منزل مشترک خودشان تصمیم می گیرند این اصول و قوانین را مطالعه کنند و برای چیدمان منزل خود آن ها را به کار گیرند.

 

تزیین اتاق خواب عروس

خوشبختانه چند وقتی است که علم دکوراسیون داخلی در بین اقشار مختلف مردم به خوبی جا افتاده است و تقریباً تمامی افراد تمایل دارند که از این علم در چیدمان دکوراسیون خانه خود بهره بگیرند؛ خصوصاً عروس و دامادها برای چیدن دکوراسیون اولین منزل مشترک خود روی این اصول و علم حساب باز می کنند، زیرا علم دکوراسیون داخلی به تاثیر عوامل موثر در دکوراسیون داخلی می‌پردازد که در ادامه هر کدام از آنها را بررسی خواهیم کرد.

اهمیت چیدمان دکوراسیون اتاق خواب وقتی بیشتر احساس می شود که برای اولین منزل مشترک زوج های جوان باشد. به دلیل همین اهمیت تصمیم گرفته شد تا در مورد اتاق خواب عروس و نحوه تزیین اتاق خواب عروس و دیزاین و چیدمان آن برای شما صحبت کنیم.

 

اصول چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس

برای چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها باید موارد مختلفی مد نظر قرار گرفته شود که از جمله آنها می توان به نورپردازی اتاق خواب عروس و رنگ دکوراسیون و سرویس چوب و تعداد قطعات آن، پرده و تزئینات اشاره کرد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای اتاق خواب عروس به آن توجه داشته باشید این است که بین عناصر مختلف اتاق خواب طوری ارتباط برقرار کنید که فضای گرم تر و صمیمی تری برقرار شود.

 اگر این شاخص ‌ها را برای چیدمان اتاق خواب عروس ایرانی در نظر بگیرید می توانید زیباترین و منحصر به فردترین خانه و اتاق خواب عروس را داشته باشید.

 شاخص های مهمی همچون نورپردازی، رنگ دکوراسیون، شکل پرده ها و تزئینات و سرویس چوب می تواند در اتاق خواب عروس تاثیر زیادی داشته باشد و باید ارتباط بین قسمت های مختلف در اتاق خواب طوری باشد که یک فضای گرم و صمیمی و عاشقانه و البته اصولی را فراهم کند و هارمونی که در فضا وجود دارد هر بیننده ای را مجذوب خود کند.

 

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس

یکی از مهمترین عوامل موثر در زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب عروس ایرانی رنگ دکوراسیون است که از نظر علمی رنگ ها تاثیر زیادی در روحیه و افکار انسان دارند و برای بهبود فضای منزل می توانید از آنها کمک بگیرید.

وقتی که صحبت از رنگ اتاق خواب می‌شود منظور صرفاً رنگ دیوار و سقف و سرویس چوب نیست و همه قسمت هایی که در یک اتاق خواب وجود دارند مثل دیوار، سقف، پرده، سرویس خواب و تمام وسایل کوچک و بزرگ را شامل می‌شود.

البته قانون خاصی برای انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد وجود ندارد و سلیقه شخصی عروس و داماد است که تعیین کننده خواهد بود، ولی در ادامه برای این که بتوانید برای انتخاب رنگ سریع تصمیم بگیرید و ایده‌ ای داشته باشید چند نمونه از رنگ های پرطرفدار و تاثیر آنها را روی دکوراسیون اتاق خواب عروس شرح می دهیم.

 

یکی از رنگ های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی رنگ آبی آسمانی است که حس آرامش زیادی در فضا ایجاد می‌کند و اگر بخواهید در کنار این رنگ، رنگ مکمل انتخاب کنید، طوسی روشن، رنگ سفید و فیلی گزینه های مناسبی هستند.

 

یکی از پر طرفدارترین رنگ ها رنگ سفید است که از گذشته تا به حال مورد انتخاب افراد با سلیقه های مختلف بوده است، زیرا فضا را بازتر نشان می دهد و با هر رنگ دیگری می‌تواند ترکیب شود و برای ترکیب رنگ مناسب با رنگ سفید می توانید از رنگ های قرمز و آبی و مشکی استفاده کنید.

 

همان طور که می دانید رنگ قرمز هم باعث ایجاد هیجان در افراد می‌شود، بنابراین عروس و دامادهایی که روحیه شاد دارند و طالب انرژی هستند می توانند از رنگ قرمز در اتاق خواب خود استفاده کنند و برای رنگ ترکیبی می‌توانند رنگ مشکی و طلایی را انتخاب کنند.

 

از دیگر رنگ های مورد پسند عروس خانم ها رنگ صورتی است که می تواند با سایر رنگ های سفیدپ، نارنجی، زرد و طلایی ترکیب شود که البته این رنگها رنگ های مکمل هستند و رنگ متضاد این رنگ یعنی قهوه ای هم ترکیب جذابی به وجود می آورد‌.

ولی یکی از بهترین ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و زوج های جوان ترکیب رنگ صورتی با طیف ارغوانی است.

عروس خانم های جوان تر استفاده از رنگ های صورتی و نارنجی و زرد را برای اتاق خواب خود رنگ مناسبی می‌ دانند و همانطور که گفته شد انتخاب رنگ باید دقیقاً متناسب با سلیقه عروس و داماد باشد، زیرا آنها از این اتاق استفاده می کنند و باید مطابق با میل آنها باشد. همیشه این گونه نیست که قواعد و اصول جلوی دست و پا و خلاقیت افراد را بگیرد و آنها نتوانند فانتزی های خود را در منزل خود پیاده کنند، بلکه قواعد فقط برای ایده دادن و راهنمایی افراد ترتیب داده شده اند.

 

نورپردازی اتاق خواب عروس

همانطور که اشاره شد اتاق خواب جایی برای آرامش و استراحت است و نحوه چیدن دکوراسیون آن تاثیر زیادی روی رفتار و حس شما خواهد داش. باید به همان میزانی که به نورپردازی اتاق نشیمن توجه می‌کنید به نورپردازی اتاق خواب عروس نیز توجه کنید تا حس آرامش بخشی در فضا برقرار باشد.

به طور مثال می توانید برای روشن تر شدن اتاق خواب عروس از چراغ های مناسبی در کنار تخت استفاده کنید.

یا اگر اتاق خواب کوچک است نور های سقفی گزینه بسیار مناسبی برای نورپردازی اتاق خواهند بوداگر علاقمند ایجاد یک تنالیته رنگی ملایم در اتاق خواب هستید چراغ های ال ای دی را پیشنهاد می کنیم.

از نورهای رشته ای هم می توانید برای زیر کمد ها استفاده کنید تا فضای خانه جذاب تر شود و استفاده از نورهای ملایم در اتاق خواب می‌تواند حس جالبی در فضای اتاق ایجاد کنند و برای این کار می توانید از چراغ های ال ای دی استفاده کنید و برای هر قسمت از نور پردازی ها کلید جداگانه قرار دهید تا بتوانید به راحتی آنها را تنظیم کنید.

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

تزیین اتاق خواب عروس

بعد از انتخاب وسایل مناسب و چینش درست آنها تزیینات اتاق خواب عروس  مهم‌ترین قسمت‌ در چیدمان جهیزیه است و لازم است برای چینش بهتر جهیزیه اتاق خواب عروس ایرانی نکاتی را بدانید که این کار به نحو احسن انجام شود.

یکی از مواردی که برای تزئین اتاق خواب عروس می‌توانید استفاده کنید گلبرگ های طبیعی و مصنوعی برای تزیین تختخواب است و قرار دادن شمع وارمر در کنار این گلبرگ ها زیبایی را دو چندان میکند.

 اگر فضای رمانتیک و عاشقانه ای در ذهن دارید و می خواهید اتاق خواب عروس و داماد چنین فضایی داشته باشد می توانید از نور ملایم و بادکنک استفاده کنید. همچنین از چراغ های کوچک در قسمت بالایی تخت می توانید استفاده کنید و هر کاری که با خلاقیت خود حس می کنید می تواند فضای زیباتر و جذاب تری خلق کند را انجام دهید .

به طور کلی ایده های مختلفی برای چیدمان و تزئین اتاق خواب عروس و جود دارد و اگر فرد خلاقی هستید می توانید با خلاقیت خود از وسایل مختلفی برای طراحی استفاده کنید و از تصاویری که در اینترنت وجود دارد ایده بگیرید. استفاده از شمع های رنگی و گل ها می تواند فضا را زیباتر و رمانتیک تر کند و می توانید از وسایل توری برای تزئینات مختلف هم استفاده کنید.

 

 دیزاین اتاق خواب عروس

 برای دیزاین اتاق خواب عروس باید ابعاد فضا را هم در نظر بگیرید و اگر فضای اتاق خواب عروس کوچک است نباید اتاق را زیاد از حد شلوغ کنید که آرامش فضا گرفته شود و برای دیزاین اتاق خواب عروس می توانید هم از رنگ های مختلف استفاده کنید و هم سرویس خواب را به گونه ای انتخاب کنید که طرح جالبی داشته باشد و باعث زیباتر شدن فضای اتاق خواب شود و هم میز آرایش را طوری تزیین کنید که فضای اتاق زیباتر به نظر برسد.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس

برای دکوراسیون اتاق خواب عروس باید وسایل در بهترین جایگاه خود قرار گیرند و برای چیدمان درست آن ها بهتر است از تختخواب که بزرگ ترین وسیله در اتاق خواب است شروع کنید و وقتی تخت خواب در جایگاه مناسب خود قرار گیرد، می توان بقیه قسمت های سرویس خواب را در جایگاه مناسب خود قرار داد.

استفاده از شلف ها و طبقه ها برای قرار دادن وسیله ها بر روی دیوار می تواند گزینه خوبی باشد و از آینه های بزرگ در اتاق خواب های کوچک می توانید استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهید و همچنین می ‌توانید از رنگ‌های روشن برای کف اتاق استفاده کنید یا از تابلوهای هنری و عکس های دونفره عروس و داماد بر روی دیوارها استفاده کنید.

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

اتاق خواب عروس

 

پرده اتاق خواب عروس

یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی که تاثیر زیادی روی جلوه و زیبایی فضای خانه شما خواهد داشت پرده ها هستند، زیرا قسمت قابل توجهی از دیوارها را به صورت عمودی در برمی‌گیرند و طرح و نقش آن ها و همچنین جنسی که دارند تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون داخلی خانه شما خواهند داشت .

از این رو هنگامی که تازه عروس ها برای بار اول به خانه خود می‌روند سعی می‌کنند حساسیت زیادی برای خرید پرده اتاق خواب عروس و پرده های روی جهیزیه خود به خرج دهند ‌.

بهتر است در کنار زیبایی این پرده ها ، به طرح و رنگ و همچنین جنس آن ها توجه زیادی داشته باشید و هدفی که از خرید پرده دنبال می کنید را مد نظر بگیرید .

به طور مثال اگر خانه شما در موقعیتی قرار دارد که از سایر قسمت ها به آن اشراف دارند بهتر است از پرده های ضخیم برای دیوار اتاق خواب عروس استفاده کنید و یا برعکس اگر اتاق خواب شما نور کمی دارد و می خواهید نورگیر تر باشد ، بهتر است از پرده های توری و حریرِ رنگ روشن در اتاق خواب استفاده کنید

 همچنین برای خرید پرده اتاق خواب عروس به ابعاد فضا و سبک خانه هم توجه کنید و اگر سبک مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده اید از پرده های والان دار استفاده نکنید . یا اگر سقف اتاق خانه شما کوتاه است بهتر است از پرده های سرتاسری بلند استفاده کنید تا سقف را بلندتر نشان دهد .

 

پرده جهیزیه عروس و مدل پرده اتاق خواب عروس باید مطابق با سلیقه عروس و داماد و سبک خانه ی آن ها و همچنین تم رنگی منزل آن ها تعیین شود . برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید با مشاهده نمونه های مختلف می توانید از آن ها ایده بگیرید و بهترین نوع پرده اتاق خواب عروس را برای منزل خود انتخاب کنید.

نکته دیگری که باید برای خرید پرده اتاق خواب عروس به آن توجه کنید هماهنگی و تناسب بین پرده و سایر وسایلی است که داخل اتاق خواب قرار دارند . مانند فرش و روکش تخت و قسمت‌ های مختلف دیگر . چنانچه فرش شما طرح و نقش شلوغی دارد بهتر است از پرده های ساده تر استفاده کنید تا تناسب در فضای اتاق برقرار شود و به تعادل برسد. بر عکس اگر یک فرش ساده تک رنگ یا دو رنگ را برای اتاق خواب انتخاب کرده اید می توانید از پرده های طرح دار استفاده نمایید.

 

 همچنین بهتر است رنگ پرده اتاق خواب عروس با رنگ فرش و ملحفه تخت خواب هارمونی داشته باشد و اگر برقرار باشد تضادی برقرار کنید ، حتما تضاد قانونمندی را برای آنها در نظر بگیرید . به طور مثال ترکیب رنگ سفید و مشکی جزوه رنگ های متضادی است که به کار بردن آنها در کنار هم باعث زیباتر شدن فضای خانه شما خواهد شد .

همیشه پرده ها به عنوان یک وسیله کاربردی در خانه نیستند و گاهی اوقات برای تزیین اتاق خواب هم از پرده ها استفاده می‌ شود و به همین دلیل تنوع پرده اتاق خواب عروس در بازار بسیار زیاد است و شما با هر سلیقه ای که دارید و هر میزان بودجه‌ای که در اختیار داشته باشید در نهایت می توانید بهترین مدل را برای اتاق خواب خود انتخاب و خریداری نمایید .

 

پرده بدون والان برای اتاق خواب عروس

 

پرده اتاق خواب عروس ساده

 

پرده اتاق خواب عروس مدرن

سوالات متداول

1- برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس باید به چه نکاتی دقت کرد؟

مهمترین مسئله برای دکوراسیون زیبای اتاق عروس خرید وسایل متناسب با یکدیگر است و بعد از آن باید چینش را به این صورت آغاز کنید که تختخواب که جزو بزرگترین قطعات سرویس خواب است در جایگاه مناسب خود قرار گیرد و سپس بقیه قسمت ها متناسب با آن چیده شود.

2- پرده اتاق خواب عروس باید چه طرحی داشته باشد؟

انتخاب طرح پرده اتاق خواب عروس کاملا سلیقه ای بوده و باید متناسب با سبک دکوراسیون منزل و تم رنگی اتاق خواب باشد و به طور کلی بهتر است از رنگ های روشن تر در دکوراسیون اتاق عروس استفاده شود.

3- در صورتی که موقعیت مکانی اتاق خواب به گونه ای باشد که از سایر قسمت ها روی آن اشراف داشته باشند باید برای حفظ حریم چه کاری انجام داد؟

در این شرایط می توانید از پرده های ضخیم و تیره رنگ برای حفظ حریم اتاق خواب استفاده کنید وزیر آن یک لایه پرده روشن قرار دهید تا مواقعی که بخواهید نور وارد اتاق شود از آن استفاده کنید.

4- روکش تخت خواب اتاق خواب عروس باید چه ویژگی داشته باشد؟

باید علاوه بر زیبایی و تناسب با سبک رنگ دکوراسیون اتاق خواب، جنس خوبی داشته باشد و زود رنگ ندهد و پرز پس ندهد.

5- چنانچه اتاق خواب عروس دارای دکوراسیون کلاسیک باشد باید از چه نوع پرده در آن استفاده کرد؟

برای سبک کلاسیک پرده های نسبتاً سنگین مانند مخمل یا پرده‌های ضخیم که والان دارند و چوب پرده های ساده تری نسبت به طرح اشرافی دارند به کار می رود.

6- نحوه ثبت پروژه دکوراسیون اتاق خواب به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

7- آیا تمامی مراحل اجرایی پروژه توسط تیم دکور پلاس انجام می شود؟

بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم دکور پلاس اجرا می گردد .

8- انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون اتاق خواب چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضاها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.