اتاقی که در آن میز ناهارخوری خود را قرار می دهید می تواند در کف خود فرش یا قالیچه داشته باشد که باعث زیباتر شدن محیط اتاق می شود. فرشی که به عنوان کفپوش بر سطح زمین انداخته می‌شود باید طول و عرض مناسبی داشته باشد که بتوانید وقتی که میز و صندلی ها را بر روی آن قرار می دهید به راحتی جابه جا کنید و نباید فرش آنقدر بزرگ باشد که تمام سطح صندلی و میز ناهارخوری روی آن قرار بگیرد.

 

فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی سلطنتی نقره ای پرده طرح دار پذیرایی

 

در هر مکانی که فرش و قالیچه قرار می گیرد علاوه بر اینکه رنگ، بافت و طرح آن به دکوراسیون فضای خانه زیبایی می بخشد از نظر های دیگر هم اهمیت دارد. به طور مثال وقتی که در فضایی قالیچه وجود داشته باشد باعث می شود که سر و صدای محیط در آن فضا کمتر شود و مانند عایق صوتی عمل کند.

 

فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی سلطنتی کلاسیک کرمی

 

بیشتر افراد قالیچه اتاق غذاخوری را برای چیدمان فضا و افزایش زیبایی محیط خریداری می‌کنند. افرادی که می‌خواهند قالیچه ای برای اتاق ناهارخوری خود انتخاب کنند اول از همه به ظاهر و رنگ آن توجه می‌کنند و بر اساس همین دو پارامتر انواع و اقسام فرش ها و قالیچه ها مد نظر آنها قرار می گیرد. ولی اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید تمام زوایا بررسی شود و بعد بهترین انتخاب صورت گیرد بهتر است به فاکتورهای دیگری هم در خرید دقت کنید.

 

فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی سلطنتی کلاسیک قهوه ای

 

فرشی را انتخاب کنید که از تمام محیط میز و صندلی بزرگتر باشد و از هر طرف حداقل 60 سانتیمتر از فرش باقی بماند. تا وقتی که حتی صندلی هم عقب کشیده می شود هنوز صندلی روی فرش قرار بگیرد و از فرش بیرون نزند.

 
 
فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی کلاسیک پارچه ای توسی
 

در واقع می توان گفت که اندازه فرش ها یکی از مهمترین فاکتورهایی هستند که باید هنگام خرید به آن دقت کرد.

 

فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی کلاسیک سلطنتی

 

البته باید بگوییم که این اهمیت در اتاق غذاخوری چند برابر خواهد بود زیرا باید در نظر بگیرید که هرگونه عدم انطباق اندازه ها باعث می شود که اتاق زیبایی خود را از دست بدهد.

 

فرش در پذیرایی میز ناهار خوری چوبی سلطنتی کلاسیک سفید

 

به طور کلی بهترین دکوراسیون، آن است که قالیچه به حدی بزرگ باشد که تمام ست بر روی آن قرار بگیرد و گوشه‌های فرش اضافی بیاید.