در فصل پاییز که به عنوان پادشاه فصل ها معروف است و تنوع رنگ ها بسیار جذاب و گرم هستند، دکوراسیون منازل رنگ و بوی خاصی پیدا می‌کنند و وسایل گرمایشی در منازل مختلف، قسمت قابل توجه خانه ها می شود. یکی از این وسایل گرمایشی که هنگام فصل پاییز در خانه ها پادشاهی می کند شومینه ها هستند. این فصل آنقدر زیبایی‌هایش بی شمار است که اگر بخواهیم در مورد آنها صحبت کنیم از مسئله اصلی دور خواهیم شد.

 

تزیین شومینه

 

تصمیم داریم در این مطلب در مورد شومینه ها و تزئین فضای اطراف آنها با شما صحبت کنیم زیرا به علت سرد شدن هوا در فصل پاییز شومینه ها تبدیل به قسمتی می‌شوند که افراد آن را برای دور هم نشینی ها انتخاب می کنند و تزئینات رنگارنگی که اطراف شومینه ها قرار می گیرند باعث زیباتر شدن محیط و جذابیت فضا خواهند شد زیرا این رنگ ها و تزئینات که در محیط به کار می برید هر کدامشان بیانگر یک پیامی هستند که در ذهن افراد نفوذ می کنند و اگر به جزئیات تزئینات دقت نکنید باعث می شوید که جذابیت های این بخش کمتر به چشم بیاید و شما مدام احساس خستگی و کسلی داشته باشید.

 

تزیین شومینه

 

مدل های تزیینی شومینه و شومینه های بدون دودکش

بعضی از افراد سعی می کنند در منازل خود خواه سبک کلاسیک باشد و یا مدرن باشد از شومینه ها استفاده کنند زیرا وجود این وسیله در خانه باعث زیبایی و جلوه خاصی در محیط می شود و معمولاً تزیین وسایل در اطراف آنها کار چندان دشواری نیست. در انواع مختلف شومینه ها در بعضی از آنها فقط جنبه تزئینی دارند و شما نمی توانید از آنها توقع داشته باشید که حتما محیط را خیلی گرم نگه دارند ولی باز هم ایجاد گرمای مختصری در محیط دارند و حال و هوای فصل پاییز و سرما را در منزل شما یادآوری می‌کنند و کافیست شما کمی خلاقیت و هوشمندی به کار ببرید و محیط اطراف این شومینه ها را تزیین کنید تا ببینید که می‌تواند چقدر در زیبایی منزل شما تاثیر گذار باشد. اگر در ایران زندگی می کنید پیشنهاد می کنیم که برای دیدن تمامی مدل های شومینه سری به خیابان سهروردی شهر تهران بزنید تا بتوانید مدل های متنوع این شومینه ها را از نزدیک مشاهده کنید.

 

تزیین شومینه

 

ایجاد فضای زنده و روح بخش با توجه به دکوری های کنار شومینه

در صورتی که تمایل دارید اطراف شومینه منزل خود را با کمترین هزینه و وقت به زیباترین شکل ممکن تزیین کنید پیشنهاد می‌کنیم این کار را با استفاده از شمع و کوسن، همچنین قالیچه ها و روکش های مثل پشم انجام دهید و سعی کنید از هر کدام از این وسایل که استفاده می کنید دارای حال و هوا و رنگ پاییزی باشد. برای تزیین زیبا تر محیط منزل خود سعی کنید سطوح اطراف یا میزهایی که کنار شومینه شما قرار دارد جایگاهی باشد برای قرار دادن شمع و گیاهان و همچنین رومیزی و آینه و قاب عکس های مختلف.

 

تزیین شومینه

 

بهتر است برای اینکه همه کارهایی که انجام می دهید نمای جذاب‌تری داشته باشد آنها را کاملا هماهنگ با هم انتخاب کنید و با این کار باعث می شوید که فضای اطراف شومینه شما زیبایی چشمگیری پیدا کند. افرادی که در شغل های مختلف هنری مثل بازیگری یا موسیقی هستند معمولا در انتخاب دکورها حساسیت خیلی زیادی به خرج نمی‌دهند و سعی می کنند جای اینکه به وسایل مختلف اهمیت دهند روی جزئیات دیگری مثل رنگ و غیره تمرکز کنند. وقتی سعی کنید که به جای وسایلی که همه در منزل خود استفاده می کنند جایگزین بهتری با استفاده از خلاقیت خود پیدا کنید و از هوش و ذوق هنری خود کمک بگیرید قطعاً دکوراسیون منزل شما منحصر به فرد ترین خواهد بود و نمونه آن را در هیچ خانه ای پیدا نمی کنید.

 

تزیین شومینه

 

استفاده از انواع میوه های رنگارنگ کنار شومینه

وقتی روی شومینه منزل خود را با میوه های رنگی مختلف که اندازه های متفاوتی دارند تزیین می کنید باعث می‌شوید که شوق و هیجان و جذابیت این فصل بیشتر شود و حس و حال پاییز در تمام قسمت های منزل شما ریشه بدواند. شما می توانید از رنگ های مختلف برای جا شمعی و گلدان ها هم استفاده کنید که استفاده از این رنگ ها کاملا مطابق ذوق و سلیقه شما خواهد بود و همچنین از میوه های پاییزی دیگر مثل زرشک و سیب و زغال اخته می توانید به عنوان دکوری در اطراف شومینه استفاده کنید تا این زیبایی را چند برابر کنید.

 

تزیین شومینه

 

استفاده از عناصر طبیعت در کنار شومینه

وقتی که در محیطی گیاهان وجود داشته باشند باعث می شوند که حس طبیعت و سرزنده بودن در محیط برقرار شود. حال ممکن است که این گیاهان طبیعی باشند و یا حتی مصنوعی باشند ولی باز هم حضور آنها برای همه افراد انرژی بخش است و می توانید گیاهان را در طاقچه یا جلوی شومینه قرار دهید و باعث برقراری این حس آرامش طبیعت در منزل شوید. بیشتر افراد وقتی که به قسمت های مختلف طبیعت و یا چیزهایی که بیانگر طبیعت هستند نگاه می کنند در وجود خود احساس آرامش می کنند و همه ما در تمام زندگی به دنبال همین آرامش هستیم و سعی می‌کنیم از راه های مختلف آن را به دست بیاوریم زیرا این احساس آنقدر ما را آرام میکند که حس شادابی، سرزندگی و خلاقیت را در ما بیدار می کند. در انتخاب گیاهان دقت داشته باشید زیرا این گیاهان همیشه نماینده احساسات و لطافت افراد است. یکی از گیاهانی که شما می‌توانید خیلی راحت آن را انتخاب کنید برگ های معطر درخت کاج است که این برگ ها در کنار میوه های خاص و جذابی که دارد می تواند همنشین خوبی برای رنگ های گرم در منزل شما به حساب بیاید.

 

تزیین شومینه

 

کاربرد روشنایی ها در دکوراسیون مختلف در کنار شومینه

طراحی های داخلی که معمولاً از قوانین خاصی پیروی می‌کنند با انتخاب وسایل مختلف و طراحی دکوراسیون همراه هستند و افرادی که سعی کنند تمام این موارد را به صورت کامل رعایت کنند انگشت شمارند. به همین علت است که بعضی از افراد که تمام این گزینه‌ها را رعایت می‌کنند و از ذوق هنری و خلاقیت خود در این طراحی ها استفاده می کنند همیشه دکوراسیونی را در منزل خود برپا میکنند که همه افراد دلشان می خواهد شبیه آن را در خانه خود داشته باشند و معمولا انسان های موفقی در این زمینه هستند. یکی از گزینه‌هایی که برای دکوری کنار شومینه می تواند گزینه ای خیلی هوشمندانه باشد، قرار دادن شمع ها و فانوس ها هستند که اگر رنگ بدنه آنها را طوری انتخاب کنید که در دسته رنگ های گرم وجود داشته باشد و کنار آنها را با ذرت و برگ و آلبالو تزیین کنید باعث زیباتر شدن آن محیط خواهد شد.

 

تزیین شومینه

 

حضور اثربخش آینه و تصاویر در کنار شومینه

وقتی که شما بتوانید از قاب عکس هایی که کاملا با محیط هماهنگ هستند استفاده کنید و به طور مثال کنار آتش از مناظری که مضمون مشابه دارند استفاده کنید و در کنار همه این ها برای وسعت دادن به عمق دید افراد از آینه ها کمک بگیرید تاثیرات هیجان آور و روح بخشی را در فضای منزل خود به وجود آورده اید.

 

تزیین شومینه