شاید شما هم فکر کنید که در خانه های کوچک نمی شود میز ناهار خوری داشت. ولی باید بگوییم که اینطور نیست و برای هر فضایی مدل خاصی مد نظر خواهد بود. بیشتر ما معتقدیم آپارتمان های کوچک برای میز ناهار خوری جایی ندارند و باید از خریدن میز صرفنظر کنید. ولی در این مقاله به شما خواهیم گفت که حتی در محیط های کوچک نیز می توان میز گذاشت و از فضا نهایت استفاده را برد.  البته نه بصورتی که به زور میز و صندلی را در خانه جا دهید و نتوانید راحت در میان آنها راه بروید. بلکه از راه اصولی و درست.مدل مو

مدل مو

 

میز

 

میز ناهار خوری ماسب منازل نقلی

شما می توانید از رنگ های خنثی و کمرنگ استفاده کنید تا کنجی راحت را برای گذاشتن میز غذاخوری بسازید. برای اینکه از نهایت پتانسیل فضا استفاده کنید گوشه ای از اتاق نشیمن را انتخاب کنید و از نجار بخواهید که نیمکت های تشک دوزی شده ای برایتان بسازد که در زیر خود کشو دارند و میشود از آن ها بعنوان انباری وسایل کوچک استفاده کرد. و سپس مقابل نیمکت، یک میز صاف و ساده قرار دهید و در  مقابل آن، دو صندلی حصیری بگذارید. با این کار گوشه بی استفاده آپارتمان خود را به یک نقطه کانونی بسیار زیبا در خانه تبدیل کرده اید.

 

میز

 

اگر بخواهید میز ناهارخوری مناسبی برای خانه ی خودتان تهیه کنید باید به خیلی از پارامترها توجه کنید. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به سختی هر چیزی را می پسندید و انتخاب می کنید باید راه زیادی برای انتخاب گزینه مناسب داشته باشید. زیرا ممکن است حتی روزها برای خرید بهترین گزینه وقت بگذارید. اگر می خواهید کمتر خسته شوید و زودتر به هدفتان برسید بهتر است ابتدا به دکوراسیون و متراژ خانه توجه کنید و بعد با محدود کردن دایره ی انتخاب به دنبال میز مورد علاقه ی خود بگردید. و خیلی توجه کنید که با اندازه ی متراژ خانه میز خریداری ده هماهنگ باشد. زیرا یک میز ناهارخوری 12 نفره به درد خانه 45 متری نمی خورد.

 

میز

 

طراحی دکوراسیون داخلی منازل و سایر محیط ها برای فضاهای مختلف با کاربری های مختلف فرق دارد. یعنی هر محیطی چیدمان خاص خودش را میطلبد و نمیشود یک مدل برای همه جا استفاده شود. در واقع فضاها مانند کالبدهای بدون جان هستند که طراحان و فنگ شوی ها و مهندسان معمار به وسیله مبلمان و رنگ ها و سایر وسایل به آن روح تازه ای می دهند.

 
میز
 

بیشتر منازل شما بصورت زاویه دار و منظم، یعنی دارای شکل مربع یا مستطیل هستند و باید در خرید میز ناهارخوری خیلی دقت کنند. میزهای ناهارخوری مربع و مستطیل نسبت به مدل های گرد و بیضوی شکل فضای کمتری را اشغال می کنند و می توانند گوشه خالی سالن نشیمن یا ناهارخوری شما قرار گیرند. 

 
میز
 

وقتی شما برای خانه های مربع یا مستطیل میز گرد خریداری کنید، فضای زیادی از خانه را را پرت کرده اید و حرام شده است. و خانه های امروزه اکثرا کوچک هسند و شما مجبورید از نهایت فضا استفاده کنید. میزهای مربع و مستطیلی زیادی در بازار موجود هستند که صندلی ها به درون آن ها می روند، همچنین میزهایی با بازشوهایی در دو طرف طراحی شده اند که باعث می شوند شما با صرفه جویی در فضا دکور جالبی هم داشته یاشید و بعد از استفاده آن ها را به حالت اولیه خود بازگردانید.

 

میز

 

کسانی که در فضای منزلشان جای کافی برای میز ناهارخوری ندارند، ترجیح می دهند از اپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنند. برای همین مطابق با اندازه ی هر اپنی، صندلی مخصوصش را تهیه می کنند و در یک سمت یا هر دو سمت اپن قرار می دهند و با این کار فضای بیشتری برای حرکت در سالن نشیمن خود دارند. با اینکه مدل های متنوع زیادی در بازار موجود است اما  اگر فردی بخواهد در این زمینه بیشتر هزینه کند می تواند از طراح داخلی بخواهد که با الهام از معماری ژاپنی در کمترین فضا، زیباترین چیدمان را برایش اجرا کند.

 

میز

 

مثلا طراح می تواند مبلمانی طراحی کند که بتوانید از آن هم به عنوان صندلی میز ناهارخوری و هم تختخواب استفاده کنید. و گاها ممکن است دست شما برای مانور بازتر باشد و در زیر این صندلی ها هم باکس هایی برای قرار دادن سایر وسایل مورد نظر شما در نظر بگیرد. و یک طراح قادر است جوری این ساختار را تنظیم کند که میزی تاشو هم به یک طرف دیوار چفت شود و بعد از صرف غذا آن را جمع کنید. پس راه های زیادی برای جلوگیری از پرتی های خانه و استفاده از تمام پتانسیل فضا وجود دارد که لازم است معماران دکوراسیون داخلی تنها کمی خلاقیت و انرژی بگذارند.

 

میز