چند سالی است که طراحی دکوراسیون داخلی در بین بیشتر مردم جا افتاده است و خیلی از افراد علاقه مند هستند تا منزل خود را بر اساس اصول و قاعده دکور کنند تا بتوانند زیبایی خانه را چند برابر کنند.

در این راه کارهای مختلف زیادی انجام می شود که یکی از آنها که اخیراً در بین مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است استفاده از دیوارهای آجری در دکور خانه هاست.

 

دیوار آجری

 

دیوار آجری در دکوراسیون داخلی

 متراژ این دیوارها و نوع آجری که در آن به کار می رود و همچنین رنگ آجرها کاملا مطابق با سلیقه افراد خواهد بود و بستگی به سبک دکوراسیون داخلی منزل دارد.

 مدل های مختلفی از این دیوارهای آجری در این مقاله برای شما آورده شده تا با دیدن آنها یک دید کلی پیدا کنید و بتوانید راحت تر به مدلی که مد نظر شما خواهد بود برسید و سلیقه خود و پتانسیل فضای خانه را دقیق تر بررسی کنید و مورد دلخواه را نهایی کنید.

 

دیوار آجری

 

 انتخاب کردن دیوارهای آجری برای دکوراسیون یک خانه ارتباط چندانی با کوچک و بزرگ بودن یک خانه ندارد و شما با هر متراژی از خانه که در اختیار دارید می توانید این دیوارهای آجری را در دکوراسیون خانه داشته باشید.

 

دیوار آجری

 

 با وجود این دیوارهای آجری حس گرما بخشی در خانه شما به وجود می آید و خیلی فضای نوستالژیکی در خانه حاکم می شود.

 

دیوار آجری

 

 استفاده از این دیوارها یک سری مزایا و معایبی دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست و به شما برای انتخاب اگاهانه تر و بهتر کمک می کند تا با خیال آسوده و اطمینان خاطر دست به هزینه کردن برای این قضیه بردارید. با توجه به سبک های مختلف انواع مختلفی از این دیوارها ساخته شده اند و در طراحی و دکوراسیون خانه ها استفاده می شوند.

 

دیوار آجری

 

طرح دیوار سنتی و قدیمی

اگر دکوراسیون خانه شما سنتی باشد می توانید نوع دیواری که انتخاب می کنید را متناسب با این دکوراسیون انتخاب کنید تا هماهنگی بین اجزا از بین نرود.

یا در بین نمونه های دیوار آجری نمونه هایی دیده می شود که در طراحی آن ها سعی شده ظاهری قدیمی در خانه جلوه کند تا حس قدیمی و نوستالژیک در این خانه بیشتر باشد و در کنار آن از اکسسوری های قدیمی مثل چراغ های قدیمی یا پشتی ها استفاده می کنند.

 

دیوار آجری

 

ساخت دیوار آجری سفید

وقتی صحبت از دیوارهای آجری می شود ممکن است تنها رنگی که از ذهن شما رد می شود قهوه ای آجری باشد اما تنوع این دیوارها آنقدر بالا رفته که در اکثر رنگ ها می توانید آن ها را بیابید.

 

دیوار آجری

 

به طور مثال رنگ های سفید، مشکی، زرد و نارنجی و غیره از جمله ی رنگ های پر طرفدار در این زمینه هستند که حتی رنگ سفید در این بین بسیار محبوب است و طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است و در خیلی از خانه های لوکس و مجلل دیده می شود که در قسمت هایی از خانه از این دیوار ها استفاده شده و نمای آن قسمت را چند برابر کرده است.

 

دیوار آجری

 

دیوار بالای شومینه، دیوار پشت تلویزیون و دیوار پشت تخت خواب ها از جمله قسمت هایی هستند که بیشترین دیوارهای آجری برای آن ها کار شده است.

 

در نظر داشته باشید که این دیوارهای آجری نیاز به عایق حرارتی دارند زیرا در غیر این صورت برای حفظ دمای مطلوب داخل خانه با مشکل مواجه می‌شوید. در ضمن می توانید دیوارهای  آجری را رنگ کنید یا روی آن نقاشی‌ بکشید. و در صورتی که از دیوار آجری به درستی نگهداری شود، سال‌های زیادی عمر می کند.

 

دیوار آجری

 

نحوه نگهداری دیوارهای آجری داخل دکوراسیون منازل

اگر در قسمت هایی از خانه از این دیوارهای آجری استفاده کردید در نظر بگیرید که اگر هیچ پوشش اضافی روی آن نباشد قطعا به مرور آسیب می بیند و فرسوده می شود. پس بهتر است برای تمیز کردن دیوارهای آجری از یک دستمال نم‌دار خالی استفاده کنید زیرا هر محلول و مایع شوینده ممکن است باعث خوردگی این دیوار ها بشود.

اگر قسمت هایی از این مصالحی که در دیوارهای آجری به کار رفته ریخت سریع آن را ترمیم کند چون اگر پیش برود ممکن است کل دیوار لق شود و بریزد. سعی کنید همه ی سوراخ ها را هم پر کنید زیرا همین ها باعث خرابی خواهند شد.

 

دیوارهای آجری

 

طریقه صحیح نصب تابلوها روی دیوارهای آجری

اگر میخواهید روی دیوار آجری خانه خود تابلوهای عکس خود یا تابلوهای هنری بیاویزید یا حتی قفسه بکوبید میخ ها را در فاصله بین آجرها بکوبید. چون در غیر این صورت احتمال ترک برداشتن آجر زیاد است. اگر واقع می خواهید یک نمای اجری با کیفیت و بی مشکل داشته باشید از بهترین مواد برای ملات استفاده کنید.

 

دیوارهای آجری

 

معایب و مزایای دیوارهای آجری برای دکوراسیون داخلی

هر کاری که شما در زمینه های مختلف انجام می دهید ممکن است هم ایراداتی داشته باشد و هم مزایایی. اگر از این مزایا و معایب آگاهی کافی داشته باشید تصمیم گیری برای شما آسان تر می شود.

 

معایب

  • خاصیت جذب رطوبت و نگه داشتن آن در آجرها

  • بالا بودن ضریب انتقال حرارت و عایق حرارتی نبودن آجرها

  • فرسایش تدریجی و پوسته شدن رنگ یا پودر شدن تدریجی آجرها

  • کوچک به نظر رسیدن محیط

 

مزایا

  • قابلیت هماهنگی دیوارهای آجری با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی

  • بالا بودن تنوع طرح‌ها و اندازه‌های آجرهای تزئینی

 

دیوارهای آجری