مواد لازم برای تهیه کیک زبرا

شکر ساییده یک و یک سوم پیمانه
آرد یک و یک سوم پیمانه
پوست پرتقال رنده شده 3 قاشق غذاخوری
آب لیمو تازه یک قاشق غذاخوری
پودر کاکائو 4 قاشق غذاخوری
نمک به مقدار لازم

بهترین طرز تهیه کیک زبرا

کیک زبرا در واقع نوعی کیک ساده است که به صورت ترکیبی تهیه می کنید و علاوه بر طعم خوشمزه ای که دارد ظاهر آن بسیار جذاب است و می توانید برای مهمانی ها و مراسمات مختلف آن را تهیه کنید.

طرز تهیه کیک زبرا دقیقاً مشابه طرز تهیه کیک ساده می باشد که در مطلبی به صورت جداگانه آن را شرح داده ایم و می توانید با استفاده از این طرز تهیه کیک ساده ، مواد کیک ساده را آماده کنید.

 

کیک زبرا

 

بعد از اینکه مواد کیک آماده شد باید آن را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و حدود 3 تا 4 قاشق غذاخوری پودر کاکائو به یکی از قسمت ها اضافه کنید و به اندازه ای که پودر کاکائو به ظرف اول اضافه کرده اید آرد به ظرف دوم اضافه کنید تا وزن برابری پیدا کنند.

حالا ظرف فر را آماده کنید و با کمی کره ته آن را چرب کنید و مقداری آرد ته آن بپاشید و بعد یک قاشق از مواد کاکائویی را در مرکز قالب بریزید و یک قاشق از مواد سفید را در مرکز مواد کاکائویی و مجددا قاشق بعدی را از مواد کاکائویی بردارید و در مرکز مواد سفید بریزید و تا تمام شدن محتویات این کار را انجام دهید و یک قاشق سفید و یک قاشق کاکائویی در قالب بریزید و بعد از اینکه محتویات شما تمام شد با یک خلال دندان یا کارد مناسب روی سطح کیک را طرح بیندازید و سپس قالب را داخل فر بگذارید.

 

طرز تهیه کیک زبرا

 

اکنون کیک‌ زبرا شما آماده است و می‌توانید آن را نوش جان کنید. کیک زبرا یا کیک گورخری به صورت ساده و بدون انواع شهدها و مربا حاضر می شود و می توانید در کنار چای ، قهوه و سایر نوشیدنی ها آن را میل کنید.

 

مواد اولیه کیک زیرا

 

دستور پخت کیک زبرا بدون فر

برای اینکه کیک زبرا تهیه کنید نیازی نیست که حتماً در خانه خود فر داشته باشید. شما می توانید کیک زبرا بدون فر هم تهیه کنید. دستور پخت کیک زبرا بدون فر با دستور پختی که در از ابتدا به آن اشاره کردیم یکسان است و تنها تفاوتی که ایجاد می‌کند این است که شما باید یک ظرف مناسب انتخاب کنید تا روی گاز قرار دهید و داخل آن را چرب کنید و محتویات کیک را داخل آن بریزید و یک شعله پخش کن روی گاز بگذارید و ظرف را روی آن قرار دهید و با شعله ملایم اجازه می دهید که کاملاً بپزد.

برای اینکه بتوانید راحت‌ تر کیک را برش زده و سرو کنید وقتی که کاملاً پخت، اول تست کنید که آیا کیک کاملا پخته یا خیر‌. این کار را می توانید به کمک یک خلال دندان انجام دهید و آن را داخل کیک فرو ببرید و بیرون بیاورید.

اگر کیک به آن نچسبید یعنی پخته و باید مقداری صبر کنید تا کیک سرد تر شود و بعد آن را از قالب خارج کنید و برش بدهید و به صورت دلخواه سرو کنید.