بیشتر طراحان داخلی و طراحان دکوراسیون اخیراً سعی کردند که مبلمانی طراحی کنند که با بیشتر سبک ها بخواند و با بیشتر دکوراسیون ها هماهنگی داشته باشد و با این کار کارایی مبلمان را بالاتر برده اند و استفاده از آنها را هدفمند تر کردند. اگر توجه کرده باشید بیشتر مبلمانی که در منزل ایرانی ها به چشم می‌خورد مبل های استیل و چوبی هستند و این باعث می شود که این افراد نتوانند طرح‌های جدید مختلف را وارد منزل خود کنند و شاید خیلی از افراد این جسارت را ندارند که طرح های جدید را امتحان کنند و فکر می کنند استفاده از آنها نمی تواند خیلی جالب توجه باشد و هزینه ای که بابت آنها مصرف میشود پول حرام کردن باشد ولی در این مطلب قصد داریم به صورت کامل ایده های نو و جدید را برای شما بازگو کنیم تا وقتی از آنها اطلاع کافی کسب کردید بتوانید در زندگی خود استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را مشاهده کنید.

 

مبل فلزی

 

مبلمان فلزی مدرن

طراحان صنعتی و طراحان داخلی اخیراً سعی کردند که با استفاده از فلزات که بسیار شکل پذیر هستند و قابلیت انعطاف زیادی دارند و حتی از قطعه های بازیافتی آنها دکوراسیون های جدیدی را به صورت خلاقانه طراحی کنند که در این مقاله سعی داریم شما را با چند نمونه از آنها آشنا کنیم.

 

مبل فلزی

 

ترکیب فلز با پارچه و چرم

یکی از کارهایی که اخیراً طراحان به کرات انجام داده‌اند این است که با استفاده از فلزات مبل های فلزی بسیار جذابی را طراحی کرده‌اند که طرفداران زیادی پیدا کرده است و این فلز را با پارچه ها ترکیب کردند تا جذابیت آن دو چندان شود. نمونه هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید انواع مختلف را به شما نشان می‌دهند که معمولا این پارچه هایی که در این نوع مبلمان به کار میرود از جنس های مخمل و چرم و پوست است و چون خود فلز یک ماهیت سرد و صنعتی دارد سعی کردند آنها را با پارچه هایی که خصلت گرم دارند همراه کنند تا ترکیب جذابی را به وجود آورند که به منزل شما زیبایی بسیار زیادی ببخشد.

 

مبل فلزی

 

البته در نظر داشته باشید که حتی در این موارد هم برای انتخاب پارچه هادقت زیادی به کار رفته است و باید فلز و رنگ آن با پارچه همخوانی داشته باشد. به طور مثال اگر هدف از ساخت مبلمانی ظاهر تجملاتی و کلاسیک بوده است سعی شده است فلزهای طلایی را با پارچه های مخملی ترکیب کنند و یا حتی از فلزهایی که به رنگ مسی هستند در کنار پارچه های مخملی استفاده کنند و یا اگر تصمیم دارند که از فلزات تیره استفاده کنند آنها در کنار پارچه های کتان و نخی یک ظاهر مدرن به مبلمان می‌بخشد تاکید کردند و اگر دنبال این هستید که صرفاً با یک مدل از این مبلمان یک قسمت منحصر به فرد و دکوری در منزل داشته باشید ترکیب پوست یا چرم با این فلزات می‌تواند برای شما یکی از بهترین گزینه ها باشد.

 

مبل فلزی

 

ترکیب فلز با شیشه و سنگ

کسانی که به سبک های مدرن یا مینیمالی علاقه دارند پیشنهاد می کنیم که از مبل های جدیدی که طراحان با استفاده از فلز و شیشه طراحی و تولید کردند استفاده کنند. البته همانطور که بهتر می‌دانید از ترکیب فلز و شیشه برای ساخت هر مبلمان میشود استفاده کرد و فقط بعضی از آنها می توانند این ترکیب را داشته باشند ولی وقتی از این نمونه کارها در منزل خود استفاده کنید باعث به وجود آمدن یک فضای مدرن خواهید شد و اگر دوست دارید که سبک منزل شما فضای گرم تری را داشته باشد و یا این که زرق و برق و شکوه و جلال بیشتری داشته باشد می توانید فلز و سنگ را به صورت ترکیبی در مبلمان داشته باشید. البته قابل ذکر است که این ترتیب برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.[wrepi value="post_340"]

 

مبل فلزی

 

ترکیب فلز با چوب

یکی از جذاب ترین ترکیباتی که برای ساخت مبل های جدید استفاده شده است همین ترکیب چوب و فلز در کنار یکدیگر است که باعث تولید انواع مبل های فلزی شده است. دقت داشته باشید که از رنگ فلز باید حتما با رنگ چوبی که در کنار آن ترکیب می‌شود هماهنگی داشته باشد و هیچگاه ست کردن این دو فاکتور که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند را فراموش نکنید. اگر دوست دارید که حال و هوای منزل شما به سمت رسمی تر بودن و صنعتی تر بودن برود برای ساخت مبلمان از چوب هایی که رنگ سرد دارند در کنار فلزات تیره تر استفاده کنید و اگر تمایل دارید که منزل شما فضای گرم و صمیمی داشته باشد می توانید فلزاتی که طلایی یا مسی رنگ هستند را کنار چوب های رنگ روشن داشته باشید.

 

مبل فلزی

 

مبلمان فلزی براق و مات

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که درمبل های فلزی در دکوراسیون های مختلف دیده می شود این است که فلزات معمولاً این قدرت را دارند که با سبک های مختلف در طراحی خود را هماهنگ کنند و هارمونی که در محیط ایجاد می‌کنند بسیار چشم‌نواز است و توجه هر بیننده را به سمت خود جذب می کنند. در این گونه موارد هر چه فلزی که استفاده می‌شود سطح صیقلی تر و بهتری داشته باشد و به سبک های مدرن و معاصر نزدیک‌تر می شود و هرچه سطح فلزات مات تر باشد بیانگر فلزات قدیمی تر هستند و به سمت سبک سنتی و روستیک می روند. چنانچه در منزل خود مبل های فلزی قدیمی دارید آنها را دور نریزید زیرا می شود هم آنها را با کمی رسیدگی و ترمیم و اعمال یک سری تغییرات کوچک تبدیل به یک سری دکوری هایی در منزل کرد.

 

مبل فلزی

 

مبلمان فلزی رنگی

با توجه به تنوعی که فلزات دارند هر کدام از آنها نشانه سبک خاصی در محیط هستند و باعث می‌شوند که دکوراسیون جلوه منحصربه‌فردی پیدا کند و اگر در نمونه های فلز های طلایی و تیره نمونه ای نبود که توجه شما را جلب کنند پیشنهاد می کنیم که سراغ نمونه های رنگی بروید و از آنها استفاده کنید. وقتی از فلز های رنگی استفاده کنید دست شما برای تطبیق رنگ ها و برقراری هارمونی بازتر خواهد بود.

 

مبل فلزی

 

مبلمان فلزی بیرونی

بعضی از افراد در خانه هایی ساکن هستند که حیاط بزرگ یا استخر و بهار خواب دارد و این افراد تمایل دارند که در محیط بیرون از مبل های فلزی استفاده کنند و مبل های فلزی به علت ساختاری که دارند استحکام و دوام بیشتری از مبل های چوبی و پلاستیکی مشابه دارند و پیشنهاد می کنیم اگر برای محیط های بیرون از منزل که تحت نور آفتاب و باران و غیره هستند می خواهید مبلمان تهیه کنید سراغ نمونه های فلزی بروید و از مدل های رنگی غافل نشوید زیرا می توانند برای محیط شما بسیار جذاب واقع شوند.

 

مبل فلزی